“Drošības diena” Lāču pamatskolā

Izglītība

Ziema ir viens no mīļākajiem skolēnu gadalaikiem. Cik patīkami kopā ar draugiem slēpot, slidot, braukt ar ragaviņām un pikoties. Priecājoties ziemā nedrīkst aizmirst par drošību.

Pagājušajā nedēļā Lāču pamatskolā notika pasākumi, kuri bija veltīti drošībai. 8. decembrī pie pamatskolas skolēniem viesojās neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieces. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar ārsta palīga profesiju un mācīties sniegt pirmo palīdzību.  NMP darbinieces pastāstīja par drošības noteikumiem ziemā, slidenajā laikā. Kā arī praktiski parādīja kā rīkoties, ja cilvēks nokrīt uz ledus. Kā palīdzēt cilvēkam, kurš ir zaudējis  samaņu, kā pareizi sniegt informāciju neatliekamās palīdzības dispečeram. Skolēniem bija iespēja parādīt iegūtās zināšanas  praktiski. Pēc nodarbības skolēni saprata, ka galvenais jebkurā situācijā ir rīkoties apdomīgi un droši.

9.decembrī uz skolu atbrauca policijas darbiniece ar savu kolēģi Bebru Bruno. Policijas pārstāvis  sākumskolas skolēniem   pastāstīja  par  drošības noteikumiem uz ceļa. Skolēni uzzināja, kā pārvietoties pa ceļu, ja nav trotuāra, vai viņiem ir atstarotāji. Kāpēc tumšā laikā nepieciešams atstarotājs, kur drošāk braukt ar velosipēdu. Sākumskolas skolēni arī padalījās ar savām zināšanām un pieredzi par ceļa satiksmes drošības noteikumu ievērošanu. Bebrs Bruno ar spēles palīdzību pārbaudīja, kā 1.-4. klases skolēni uzmanīgi klausījās teikto. Pasākuma beigās visiem skolēniem bija iespēja  nobildēties ar Bebru Bruno, kā arī saņemt dāvanas: atstarojošo vesti vai sporta somu ar atstarojošajiem elementiem.

Paldies policijas un NMP pārstāvjiem par interesantām un izzinošām nodarbībām.  Būsim apzinīgi ziemas laikā un ievērosim drošības noteikumus!

Jūlija Semjonova

Augšdaugavas novada skolotāji atklāj savu radošumu