Demenes pagasta svētki aizvadīti ar moto “Būsim kopā roku rokā”

AKTUĀLI

4. un 5. augustā ir izskanējuši  Demenes pagasta svētki. Šogad svētku moto bija “Būsim kopā roku rokā”, kas skan kā novēlējums, lai starp mūsu tik dažādiem iedzīvotājiem valda draudzība, izpalīdzība un miers.

Svētku laikā iedzīvotājiem un ciemiņiem tika piedāvātas daudzveidīgas  aktivitātes.

4. augustā svētkus atklāja sporta aktivitātes, konkursi, piepūšamās atrakcijas bērniem, Latvijas karte ar apsveikumiem un novēlējumiem, foto orientēšanās un svētku loterija. Bija iespēja palutināt sevi ar saldo vati, savukārt mazākajiem svētku apmeklētājiem tika piedāvāts uzpūst ziepju burbuļus.

Kultūras nama telpās katrs varēja apskatīt fotoizstādes: M. Lavrenova izstādi “Migla”, I. Kupcovas izstādi “Laimes recepte” un J. Sterlānes izstādi “Dabas stāsti”. Mazajā zālē tika radīta filma “Demenes pagasts un ļaudis laika griežos”.

Svētku tupinājumā izskanēja koncerts. To atklāja Demenes Kultūras nama vokālais ansamblis “Aizturi elpu” (vad. Z. Pliska) ar lirisku dziesmu, vienlaikus ar video pavadījumu ar Demenes ciema skatiem (aut. N. Bartkuns). Izskanēja skaistas dziesmas ukraiņu kultūrizglītības biedrības “Mrija” (vad. N. Stahovska) izpildījumā un skatītājus aizkustināja Krievu kultūras centra deju kolektīvs “Uzori” (vad. A. Popova). Svētku koncerta laikā tika pasniegti Pateicības raksti cilvēkiem, kuri ieguldīja savas zināšanas un prasmes, savu laiku un savu darbu pagasta attīstībai, tās nākotnei, ka arī pagasta vēstures apzināšanai. Tika apbalvotas daudzbērnu ģimenes, mūsu čaklie zemnieki, vēsturnieks, skolotāji, aktīvākie lasītāji, sponsori un  aktīvie pagasta jaunieši.

Pēc koncerta visi klātesošie piedalījās kopīgās bildes radīšanā Valsts Kultūrkapitāla Fonda mērķprogrammas “Latvijai-100” projekta “Fotoliecības. Daugavpils novada iedzīvotāju valstiskās identitātes stiprināšana” ietvaros.

Jau tradicionāli svētku dalībniekus gaidīja gards cienasts  - “Demenes” putra no mūsu saimniecēm: S. Lazdovskas, I. Beinarovičas, O. Osipovas, S. Barkovskas un R. Tamanes.

Svētku dienas noslēgumā tika uzspēlēts jautrs burbuļfutbols.

5. augustā Demenes Romas katoļu baznīcā notika aizlūgums par nākotni. Dievkalpojuma laikā priesteris Vjačeslavs Rosļaks lūdzās par Demenes pagastu, par cilvēkiem, kas dzīvo un strādā pagastā. Dievkalpojumā piedalījās arī Demenes kultūras nama vokālais ansamblis “Aizturi elpu!” (vad. Z. Pliska).

Pasākuma rīkotāji pateicas par atbalstu Daugavpils novada domei, Demenes pagasta pārvaldei, SAC „Paspārne”, Demenes pagasta komunālajam dienestam, Zemgales vidusskolai. Pateicamies priesterim V.Rosļakam par novadīto Svēto Misi, Marijai Gnezdovai – par kopbildi, paldies pasākuma dalībniekiem par dalību, māksliniekiem – par uzstāšanos!

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavojusi: Jeļena Sterlāne, Demenes pagasta bibliotēkas vadītāja

 

Latgales pašvaldības: dzelzceļa elektrifikācijas projekts veicinās reģiona attīstību