Demenē pagasta svētku ietvaros aizvadīti šī gada garšīgākie svētki – „Medus un siera svētki”

AKTUĀLI

Augusta mēnesī tradicionāli tiek svinēti Demenes pagasta svētki, kļūstot par vienu no gada galvenajiem pagasta kultūras dzīves notikumiem. Šogad svētkiem tika piešķirts „Medus un siera svētku” nosaukums.

Svētki tika atklāti ar karoga pacelšanu, Daugavpils novada domes deputātes Regīnas Tamanes uzrunu un Demenes kultūras nama vokālā ansambļa “Aizturi elpu!” (vad. Z.Pļiska) uzstāšanos. Tad pasākuma dalībnieki tika aicināti uz kultūras namu, lai baudītu Ziepju burbuļu šovu.

Svētku laikā iedzīvotājiem un ciemiņiem tika piedāvātas daudzveidīgas aktivitātes, kurās medus un siera tematika tika apspēlēta un prezentēta dažādos veidos. Tirdziņā varēja nogaršot un nopirkt vietējo medu un sieru, “Siera stūrītī” bija iespēja ripināt lielo siera rituļi, piedalīties siera celšanās un mešanās sacensībās, “Bišu stūrīti” varēja piedalīties “bišu” stafetes. Pasākumā dalībnieki varēja sacensties “bišu” un “siera” boulingos, uzrakstīt velējumu Demenes pagastam “Vēlējumu šūnās”, kas tika izveidoti Demenes pagasta kartes formā, bija iespēja spēlēt dambretes un spēlē “Krustiņi – nullītes”. Darbojās arī vaska sveču izgatavošanas darbnīca, “Bišu un sieru” akvagrims, bērnu rokassprādžu izgatavošanas darbnīca. Tie kam patīk fotografēties nepagāja garām fotozonām ar “bitēm” un “sieru”. Notika arī “Siera un medus loterija”, kurā neviens nepalika bez dāvanas. Īpašu svētku noskaņu radīja A.Boģinskis ar savu brīnišķīgu spēli uz harmonikas.

Bērni ar prieku un bez atpūtas baudīja iespēju braukāt ar elektromobiļiem un lēkāt piepūšamajās atrakcijās. Bija iespēja palutināt sevi ar saldo vāti un  saldējumu.

Kultūras nama telpās katrs varēja apskatīt J.Sterlānes fotoizstādi “Medus ceļš”.

Svētku tupinājumā izskanēja koncerts. Svētku koncertā piedalījās Daugavpils sieviešu deju klubs “Juventa” (vad. T.Lapkovska), Kalkūnes pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Pērles” (vad. B. Madelāne) un Kalkūnes pagasta moderno deju kolektīvs “Vita of dance” (vad. L.Boroņenko).

Pēc koncerta jau tradicionāli svētku dalībniekus gaidīja gards cienasts – “Demenes” putra no mūsu saimniecēm: S. Lazdovskas, O. Osipovas, S.Barkovskas un R. Tamanes un tēja ar medus gardumiem un sieru.

Pasākuma rīkotāji pateicas par atbalstu Daugavpils novada domei, Demenes pagasta pārvaldei, SAC „Paspārne”, Demenes pagasta komunālajam dienestam.  Paldies pasākuma dalībniekiem par dalību, māksliniekiem – par uzstāšanos! Paldies visiem, kuri svinēja svētkus kopā ar mums!

Paldies visiem, kas bija iesaistīti svētku tapšanā – gan  Demenes pagasta pārvaldes darbiniekiem, kultūras nama kolektīviem, kā arī brīnišķīgajai brīvprātīgo komandai! Pagasta svētki ir nosvinēti!

Uz tikšanos nākamajos pagasta svētkos!

FOTOGALERIJA

Kalupē aizvadīta jauniešu diena 2019