Daugavpils novadu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un VXI Deju svētkos pārstāv kupla dalībnieku saime

AKTUĀLI

XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un VXI Deju svētkos Daugavpils novadu pārstāv 17 kolektīvi ar 360 dalībniekiem.

Kulminācijas pasākumi notiks 6., 7. un 8. jūlijā. Deju lieluzvedumā “Māras zeme” Daugavas stadionā piedalīsies 7 novada deju kolektīvi, savukārt 8. jūlijā, noslēguma koncertā “Zvaigžņu ceļā”, uz Mežaparka Lielās estrādes kāps Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” jauktais koris “Latgale” un Naujenes pūtēju orķestris.

Svētku norises notiks vairākās vietās Rīgā, tostarp paredzēti arī bezmaksas pasākumi, kuros aplūkot varēs arī novada kolektīvu sniegumu. 7. jūlijā Vērmanes dārzā paredzēta folkloras diena “Novadu sasaukšanās”, kurā piedalīsies četras novada folkloras kopas. 6. jūlijā Vērmanes dārzā varēs baudīt Pūtēju orķestru Dižkoncertu ar Naujenes pūtēju orķestra dalību. 5. jūlijā Vērmanes dārzā notiks mazākumtautībām veltīts koncerts “Rīta ausma”, kurā piedalīsies Naujenes mūzikas un mākslas skolas instrumentālais ansamblis un vokālais ansamblis “Līgaviņas” no Skrudalienas pagasta. Ar mazākumtautību kultūru saistīts arī vokālo ansambļu mūzikas koncerts “Laiku viju gredzenā” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, kur novadu pārstāvēs Naujenes instrumentālais ansamblis. Svētku nedēļu krāšņos arī Tautas lietišķās mākslas studija “Pūpoli”, kuri savas prasmes demonstrēs Vērmanes dārzā triju dienu garumā no 5. līdz 7. jūlijam. 5. jūlijā kokļu mūzikas koncertā Dailes teātrī savu artavu sniegs Špoģu mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansamblis “Dzirkstelīte” , savukārt 2. jūlijā koncertā “Vēl simts gadu dejai” Arēnā Rīga piedalīsies Līksnas pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Daugaveņa”.

FOTOGALERIJA

FOTOGALERIJA 2
Top 3. raidījums ciklā “Sūpluok Latgolai”