Daugavpils novads tika pārstāvēts Dievmātes svētku procesijā Aglonā

AKTUĀLI

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki no 11.  līdz 15.augustam ir gada lielākie katoļu svētki, kas Aglonā - starptautiskas nozīmes svētvietā Latvijā - pulcē tūkstošiem katoļu un citu konfesiju ticīgo gan no Latvijas, gan citām valstīm. 15. augustā Aglonas svētkos piedalījās valsts augstākās amatpersonas - Valsts prezidents Raimonds Vējonis, premjerministrs Māris Kučinskis un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Svētajā Misē Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā Svētā Krēsla apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs Pedro Lopess Kintana teica, ka, attālinoties no kristietības, redzam, kā realitātē piepildās vārdi, ka tad, kad pasaule ir Dieva iztukšota, tā piepildās ar elkiem.  "Materiālisti un racionālisti ir nolieguši dzīvības pastāvēšanu pēc nāves. Paradoksāli, bet no šī nolieguma neradās daudz laimīgāka dzīve," teica Kintana, norādot, ka tas novedis pie cerības neesamības šajā dzīvē. "Cilvēks ir radīts mūžīgajam un pārlaicīgajam. Esam radīti mūžībai," viņš uzsvēra.

Pēc svētku galvenās Svētās Mises euharistiskajā procesijā piedalījās arī Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska un novada domes deputāte Janīna Kursīte. Latgales novadi vienojās kopīgā ceļā, tādā veidā uzticot sevi Dievmātes aizbildniecībai. Aglona vienmēr, ne tikai svētkos, ir Latgales garīgā sirds, kura pulcina Dievmātes pakājē kā lielus, tā mazus, kā tuvus, tā tālus viesus, lai vienotos kopīgā lūgšanā par Latviju, savu dzimto novadu, ģimenēm, bērniem un mazbērniem, par slimiem un trūkuma cietējiem, par tiem, kas ir atstāti un tiem, kam lūgšana ir īpaši svarīga dažādās dzīves situācijās.

Atjaunos pašvaldības ceļu “Vīrognas ceļš”