Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” piedalījās starptautiskajā tūrisma kontaktbiržā „Daugavpils – daudzveidīgs tūrisma galamērķis”

AKTUĀLI

Daugavpilī 2017. gada 22. - 23. martā notika pirmā starptautiskā tūrisma kontaktbirža „Daugavpils – daudzveidīgs tūrisma galamērķis”, kurā piedalījās ap 50 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Baltkrievijas un Krievijas tūrisma aģenti un operatori, kā arī masu saziņas līdzekļu pārstāvji. Dalībnieki 22. martā iepazinās ar daudzveidīgo Daugavpils tūrisma objektu piedāvājumu, bet pēcpusdienā norisinājās pircēju - pārdevēju (B2B) sarunas ar Daugavpils pilsētas un novada tūrisma nozares pārstāvjiem Daugavpils novada pašvaldības tūrisma, kultūras un atpūtas aģentūra “TAKA” pircēju-pārdevēju sarunās viesnīcas “Park Hotel Latgola” konferenču zālē piedāvāja tūrisma aģentiem un operatoriem iepazīties ar Daugavpils novadā piedāvāto plašo tūrisma pakalpojumu klāstu un interesantajiem tūrisma objektiem. Īpašu interesi raisīja kulinārā tūrisma maršrutu piedāvājums – iespēja apmeklēt mājražotājus, zemnieku saimniecības, bitenieku saimniecības, kā arī vietējos amatniekus. “TAKA” stendā varēja saņemt Daugavpils novada tūrisma karti, piedāvātos maršrutu aprakstus, nogaršot zemnieku saimniecības “Sēlija” augļu sulas, vīnus un gardos ābolus, brīvdienu mājas “Meža skuķi” piedāvāto pašmāju medu, apskatīt Višķu amatnieku ciema meistara Valda Grebeža veidojumus no māla, koka un citiem materiāliem. Pasākumā piedalījās arī Daugavpils novada uzņēmēji – pārstāvji no atpūtas parka “Silene”, viesnīcas un restorāna “Sventes muiža”, kafejnīcas-maiznīcas “Rudzupuķes”, kafejnīcas “Baltais krogs”, laivu nomas “Mučas” un sporta kluba “Beibuks”.
Otrajā pasākuma dienā – 23. martā dalībnieki devās iepazīties ar Latgales reģiona tūrisma objektiem. Daugavpils novadā maršrutā bija iekļauts Naujenes novadpētniecības muzejs un Slutišķu vecticībnieku lauku sēta. Muzejā bija iespēja aplūkot ekspozīciju un noklausīties Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA” prezentāciju par novada nozīmīgākajiem tūrisma objektiem un piedāvātajiem pakalpojumiem. Kafejnīcā “Baltais krogs” viesi nobaudīja gardas un sātīgas pusdienas vecticībnieku gaumē, kādas pasniedz arī “TAKA” piedāvātā kulinārā maršruta “Pusdienas pie turīgajiem vecticībniekiem” ietvaros Slutišķu sādžā. Priecēja ne tikai maltīte, bet arī tematiskie viesmīļu tērpi – garie sarafāni un blūzes, kā arī galda klājums ar māla traukiem. Slutišķu vecticībnieku lauku sētā dalībnieki iepazinās ar ekspozīcijām un noklausījās gida stāstījumu par Slutišķu sādžu.
Starptautisko tūrisma kontaktbiržu rīkoja Daugavpils pilsētas dome sadarbībā ar Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūru un Latvijas Attīstības un investīciju aģentūras atbalstu.

Novada volejbola veterānu dāmu komandas pavasara cīņas