Daugavpils novada jaunatnes salidojums 2017

AKTUĀLI

5. un 6. augustā atpūtas bāzē “Višķezers” notika visgaidītākāis šī gada notikums jaunatnes dzīvē – Daugavpils novada jaunatnes salidojums 2017. Salidojums šogad tika veltīts tēmai “Attīsti sevi un savu novadu”. Pasākumā piedalījās 15 pagasti: Ambeļi, Demene, Dubna, Kalupe, Kalkūni, Naujene, Maļinova, Medumi, Laucesa, Līksna, Svente, Skrudaliena, Saliena, Vecsaliena un Višķi.

Salidojuma programma bija spilgta un atraktīva, līdz ar to jauniešiem vajadzēja piepūlēties, lai tiktu pie balvām  un godalgotām vietām. Arī šogad tika izmantots jaukto komandu sadalījums, jo tas sekmē jauniešus darboties kopā un veidot komunikāciju savā starpā. Salidojuma atklāšanas ceremonijā jauniešus uzrunāja Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika, Višķu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Proms. Pēc komandu sadalījuma, salidojuma sporta daļa varēja sākties!

Jauniešiem vajadzēja iziet apli ar sekojošām distancēm: “Bermūdu trījstūris”, “Cīsiņš mīklā”, “Bumbiņu mešana grozā’’, “Kosmiskā orientēšanās’’ un ‘’Jautrā stafete”. Vakarā visas komandas piedalījās mājas darbu prezentācijā. Komandām vajadzēja sagatavot priekšnesumu par tēmu “Mans pagasts 2117.gadā”. Mājas darbus vērtēja kompetenta un neatkarīga žūrija : Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska, Daugavpils un Ilūkstes novada partnerības “Kaimiņi” koordinatore Inga Krekele un orientēšanas kluba “Stiga” valdes locekle Anastasija Smoļakova.

Mājas darbu konkursa uzvarētāji:

1.vieta – Višķu pagasts

2.vieta- Naujenes pagasts

3.vieta – Demenes pagasts.

Visām komandām vajadzēja prezentēs arī savu telšu pilsētiņu, par ko komandas varēja iegūt papildus punktus kopvērtējumā.  1 vietu šajā konkursā ieguva Līksnas pagasta jaunatne, 2.vietā ir Medumu pagasts, 3. vietā –Demenes pagasts.

 Vakara gaitā jauniešus sagaidīja diskotēka, dažādas aktivitātes un laba atpūta draugu lokā. Paralēli aktivitātēm, pagastu komandas saziedoja daudz suņu un kaķu barības, kā arī mantas dzīvnieku patversmei “Otrā māja dzīvniekiem”. Par to viņiem īpašs PALDIES!

Svētdiena arī bija tikpat spraiga un aktīva. Jauniešus sagaidīja sporta disciplīnu fināli un aizraujošs priekšnesums no suņu audzētāvas “Hofzumberg” un viņu draugiem. Jaunieši varēja iepazīties ar suņu trenēšanas metodiku, uzdot jautājumus speciālistiem un vienkārši pabūt kopā ar fantastiskiem suņiem! Īpašs paldies Gunāram Hmeļnickim par sadarbību un palīdzību!

Salidojuma kulmināciju – apbalvošanas ceremoniju, gaidīja visas komandas. Visi dalībnieki saņēma piemiņas balvas no mūsu sponsoriem. Protams, arī kopējās bildes.

Kopvērtējumā III vietu ieguva Naujenes pagasta komanda, II vieta ir Demenes pagasta jauniešiem.  Salidojuma uzvarētāji – Višķu pagasta jaunieši!

Paldies visām komandām par aktīvu dalību! Īpaša pateicība ir jaunatnes lietu atbildīgiem par darbu! Jauniešiem – brīvprātīgajiem par darbu un to, ka palīdzējāt salidojuma organizēšanā. Īpašs paldies atpūtas bāzei “Višķezers” par viesmīlību un atsaucību!

Pasākumu organizēja Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciālisti sadarbībā ar Naujenes jaunatnes un sporta centru.

Uz tikšanos  Daugavpils novada jaunatnes salidojumā 2018!

FOTOGALERIJA

Olesja Ņikitina Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste

Jaunatnes salidojums norisinājās Projekta "Attīsti sevi un savu novadu!" ietvaros, kas īstenots programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros.

Novadā aktīvi labiekārto ceļus, ielas un skolas ēkas