Daugavpils novada jaunatnes intelektuālo spēļu sezona ir atklāta

AKTUĀLI

18.martā Naujenes jaunatnes un sporta centrā tika izspēlēta pirmā 2017.gada Daugavpils novada jaunatnes intelektuālā spēle, kas pārsteidza ar dažādiem jauninājumiem. Kopumā spēlē piedalījās 13 pagastu komandas no Ambeļiem, Dubnas, Demenes, Biķerniekiem, Kalkūniem, Tabores, Skrudalienas, Višķiem, Salienas, Medumiem, Naujenes, Maļinovas un Līksnas.

Intelektuālā spēle notika 4 tūrēs – iesildīšanās, ačgārnās dziesmas, Google translate un ĶIŠ MIŠ ar odziņu. Pirmā tūre “Iesildīšanās” ir 10 jautājumi uz atjautību, kur tika atjaunota punktu sistēma, kad katram jautājumam ir sava vērtība. Šajā tūrē tika uzdoti tādi jautājumi, kā “Ar ko rakstniece Viktorija Finlī salīdzināja senu karieti, kas bija noklāta ar sarkanīgi-oranžu laku?”, uz ko visas komandas sniedza pareizu atbildi “ar ķirbi”. Otrā tūre bija jauninājums intelektuālajā spēlē. Šajā tūrē skanēja 10 dziesmas, kas ir gan no ārzemju māksliniekiem, gan no pašmāju izpildītājiem. Dziesmas skanēja atpakaļgaitā un komandām bija jānorāda precīzs dziesmas nosaukums. Tūre izvērsās ļoti aizraujoša un uzjautrinoša, kas palīdzēja jauniešiem nedaudz atpūsties pirms trešā spēles posma. Trešajā spēles posmā komandām bija jāpielieto valodu zināšanas, jo tūres nosaukums bija “Google translate”. Komandu priekšā tika rādīti dažādi dziesmu teksti, kas no krievu vai angļu valodas tika pārtulkoti latviski, pēc to nolasīšanas jauniešiem minūtes laikā bija jāsniedz dziesmas izpildītāja vārds, kā, piemēram, Grammy balvai nominētā dziesma “Earth song”, ko izpilda Maikls Džeksons.

Noslēdzošā spēles tūrē komandām tika dotas 10 min atbildes sniegšanai. Šajā posmā katrai komandai tika izdalītas lapas uz kurām bija 17 burtu rēbusi, komandu uzdevums bija atminēt paslēpto personu vārdus un to, kas šīs visas personības vieno. Tā piemēram, NJĪNANA LANSIJAK rēbusā tika iešifrēta Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, kā arī pārējie Daugavpils novada domes deputāti.

Pēc visu punktu saskaitīšanas par pirmās 2017.gada spēles uzvarētājiem kļuva Skrudalienas pagasta komanda, II vietā ierindojās Līksnas pagasta komanda, bet III vietā Salienas komanda.  Tradicionāli uzvarētājiem tika pasniegts kauss, kā arī pirmo trīs vietu ieguvēji ieguva dāvanas, kas palīdzēs jauniešiem organizēt savos pagastos dažādas neformālās spēles.

Santa Matisāne
Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes
Jaunatnes lietu speciāliste

Naujenes pagastu ieskandināja dziedošie cāļi