Daugavpils novada folkloras kopas dosies uz festivālu „Baltica 2018”

AKTUĀLI

Laikā no 16. līdz 21. jūnijam Latvijas novados un Rīgā norisināsies Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2018”, kura tēma šogad ir „Jāņi. Ziedēšana”.

Daugavpils novadā folkloras nozarē darbojas Vaboles kultūras nama etnogrāfiskais ansamblis „Vabaļis” un sešas folkloras kopas: Ambeļu kultūras nama folkloras kopa „Speiga”, Daugavpils novada Kultūras centra „Vārpa” folkloras kopa „Dyrbyni”, Dubnas kultūras nama folkloras kopa „Atzola”, Kalupes pagasta folkloras kopa „Kolupkas”, Naujenes kultūras centra folkloras kopa „Rūžeņa” un Nīcgales tautas nama folkloras kopa „Neicgalīši”.

Pirmajā festivāla dienā – 16. jūnijā Rīgā norisināsies novadu sadziedāšanās, gājiens un lielkoncerts „Šurp, Jāņa bērni!”. Pasākumos piedalīsies visi Daugavpils novada folkloras nozares kolektīvi.

Svētdien, 17. jūnijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju – Zemgales, Kurzemes, Vidzemes sētas un divus Latgales ciemus –  pieskandinās „Jāņi Latvijas novados”. Daugavpils novadu pasākumā pārstāvēs Ambeļu „Speiga”, Dubnas „Atzola” un DNKC „Vārpa” „Dyrbyni”.

21. jūnijā Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” ietvaros norisināsies Vasaras Saulgriežu pasākumi Latvijas novados – Dagdā, Daugavpilī, Jelgavā, Jūrkalnē, Turaidā, Viļakā. Daugavpils novada kolektīvi Saulgriežus piedzīvos Dagdā, kur piedalīsies Saulgriežu galda klāšanā, darbnīcās, gājienā, Jāņu tradīciju programmā bērniem „Mazie līgotāji”, rotaļās, lielajā sadziedāšanā, ugunskura kurināšanā, saullēkta sagaidīšanā un citās norisēs.

Savukārt folkloras kopa “Dyrbyni” 21. jūnijā dosies uz 11. novembra krastmalu, kur laikā no plkst. 16.00 līdz plkst. 4.30 norisināsies Vasaras Saulgriežu svinības Rīgā.

Papildus informācija par Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” norisēm atrodama: http://www.festivalbaltica.com/

Informāciju sagatavojusi:
Anita Lipska

Pirts meistari un cienītāji tikās Višķu estrādē