Daugavpils novada čempionāts vieglatlētikā priecēja ar teicamiem rezultātiem

AKTUĀLI

Višķu stadionā noritēja Daugavpils novada atklātais čempionāts vieglatlētikā. Sacensībās piedalījās sportisti dzimuši 2003. gadā un vecāki – to vidū gan Daugavpils novada sporta skolas audzēkņi, novada pagastu izlases, kā arī citi uzaicinātie sportisti no Daugavpils pilsētas, Preiļu, Krāslavas un Ilūkstes novada.

Sacensības noritēja ar mērķi noskaidrot labākos sportistus dažādās vieglatlētikas disciplīnās. Priecē, ka uzsākot vieglatlētikas sacensību vasaras sezonu, Daugavpils novada sportisti uzrādīja atzīstamus rezultātus, kas šogad ļauj cerētu uz labiem panākumiem ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā līmeņa sacensībās.

100 metros sievietēm pirmā finišēja Nikola Djubina no Preiļiem, starp vīriešiem -Aleksandrs Visockis no Daugavpils. 400 metros labākais rezultāts dāmām pieder Rasai Saulītei no Preiļiem, kungu vidū – Etjenam Beļašovam no Daugavpils. 800 metros spožākais starts Raivim Žiharam no Preiļiem.

1500 metros sievietēm ar spēcīgu atrāvienu līderos izvirzījās Daugavpils novada Sporta skolas audzēkne, medumiete Kristīne Jevsejeva. Kristīne šobrīd gatavojas Latvijas vieglatlētikas čempionātam, kurā, pirmkārt, plāno startēt 3000metru skrējienā ar kavēkļiem. Viņas lielais atbalsts ceļā uz mērķi ir treneris Sergejs Petrakovs.

400 metru barjerskriešanā veiksmīgākais starts Daugavpils novada sporta skolas audzēknei  Viktorijai Jevdokimovai.

3000 metros teicamu rezultātu uzrādīja Mareks Meženiks no Kalupes pagasta, kurš pērn ieguva Daugavpils novada Sporta balvu nominācijā “Gada uzlecošā zvaigzne”, ar sasniegumiem pierādot, ka ir viens no valsts labākajiem skrējējiem savā vecuma grupā. Šobrīd viņš gatavojas VII Latvijas Jaunatnes Olimpiādei un Latvijas čempionātam vieglatlētikā, tiecoties arī pēc jauniem personiskajiem rezultātiem.

Lodes grūšanā spēcīgākā bija Lovisa Ķerubīne no Ilūkstes un Sandris Šedis no Naujenes pagasta.

Sieviešu konkurencē šķēpu vistālāk raidīja ilūkstiete Linda Juško, starp meitenēm – novada sporta skolas pārstāve Valērija Sokolova, vīriešu vidū – Pāvels Pancerko no Laucesas pagasta.

Tāllēkšanā sievietēm ar rezultātu 5.49 m zeltu ieguva daugavpiliete Veronika Okmane, trīssoļlēkšanā ar rezultātu 11.80m zelts Olgai Ignatjevai. Jāatzīmē, ka nupat Olga Ignatjeva atgriezās no Pasaules skolēnu čempionāta vieglatlētikā, kas noritēja Horvātijas pilsētā Splitā, iegūstot bronzu trīssoļlēkšanā. Viņa gan pauž, ka tur sasniegtais rezultāts 11.59m ne tuvu nav viņas labākais, tāpēc ir apņēmības pilna šajā sezonā sasniegt vēl augstākus rezultātus, jo jau šobrīd viņa lec 12.27 m atzīmi. Arī šī talanta kaldināšanā liels nopelns ir Hadakovu treneru tandēmam.

Trīssoļlēkšanā un tāllēkšanā izcilus rezultātus rādīja Edvīns Hadakovs. Arī viņš maijā piedalījās Pasaules skolēnu čempionātā, kur ar pēdējo lēcienu, aizlecot 14.95m, izcīnīja augstāko titulu trīssoļlēkšanā. Edvīns stāsta, ka viņa nākamās nozīmīgākās sacensības ir Eiropas čempionāts Azerbaidžānā, kur viņš ir apņēmības pilns pārvarēt 15 metru atzīmi. “Es jūtu, ka to varu. Gan es, gan mani vecāki ļoti vēlas Eiropas čempionātā iekļūt trīssoļlēcēju TOP5. Lai to panāktu, ir jālec aiz 15 metriem. Šobrīd tas ir mans galvenais mērķis,” stāsta Edvīns, kurš novada čempionātā leca ārpus jebkuras konkurences.

Novada čempionātā augstlēkšanā ar 155 metru atzīmi sacensības noslēdza Darija Stepanova no novada sporta skolas un daugavpilietis Erlends Gipters, kurš pārvarēja 195 m augstumā novietoto latiņu.

Mazajā Zviedru stafetē piedalījās trīs novada pagastu komandas, no kurām visātrāk finiša līniju šķērsoja Sventes pagasta komanda, sudrabu izcīnīja Kalupe, trešie – naujenieši.

Novada pagastu komandu kopvērtējumā, ar Daugavpils novada Sporta nodaļas kausiem tika apbalvota un 1. vietā  ierindojās Naujenes pagasta pārvalde (226 punkti), otrajā vietā - Kalupes pagasta pārvalde ar 216 punktiem un trešajā vietā - Sventes pagasta pārvalde ar 167 punktiem.

Rezultātu tabula

FOTOGALERIJA

Edvīns Hadakovs - Pasaules skolēnu čempions