Edvīns Hadakovs – Pasaules skolēnu čempions

AKTUĀLI

No 13. līdz 19.maijam Horvātijas pilsētā Splitā notika Pasaules skolēnu čempionāts vieglatlētikā. Lai tiktu uz šīm sacensībām, pagājušā gada septembrī Latvijā notika atlases sacensības. Izcīnīt ceļazīmi uz Horvātiju varēja divējādi - pirmkārt, ja atlases sacensībās uzvaru izcīna skolas komanda, tad viņa pilnā sastāvā dodas uz Pasaules čempionātu, otrkārt - sezonas laikā uzrādot labus rezultātus un tiekot iekļautam Latvijas izlasē. Neviena no mūsu novada vispārizglītojošām skolām atlases sacensībās neuzvarēja, toties veseli pieci Daugavpils novada sporta skolas sportisti tika iekļauti Latvijas izlases sastāvā. Tie ir Edvīns Hadakovs, Jūlija un Olga Ignatjevas, Vladislavs Čemis un Viktorija Jevdokimova - visi 2018. un 2019. gadā ir vai nu Latvijas čempioni vai godalgoto vietu ieguvēji.

Sacensību līmenis bija ļoti augsts, piedalījās 492 sportisti no 29 valstīm.

Izcili nostartēja Edvīns Hadakovs, viņš uzvarēja trīssoļlēkšanā ar personisko rekordu 14.95m. Sacensību sākums Edvīnam bija pagalam neveiksmīgs, pirmie divi lēcieni netika ieskaitīti un palika pēdējais lēciens, kuru Edvīns izpildīja nevainojami, kļūdams par Pasaules čempionu skolēniem, apdzenot otrās vietas ieguvēju par 18 cm.

Ļoti labs starts arī Olgai Ignatjevai trīssoļlēkšanā - 3.vieta ar rezultātu 11.59m, viņas māsa Jūlija šajā disciplīnā palika ceturtā - rezultāts 10.89m. Viktorija Jevdokimova ar personisko rekordu 47.26 sek ierindojās 11. vietā 300m ar barjerām, Vladislavs Čemis 7.vietā 100m skrējienā - 10.46 sek. Visi šie sportisti trenējas pie Janas un Dmitrija Hadakoviem.

Bērnības svētki Maļinovā