Daugavpils novada čempionātā uzvaru izcīna Sventes pagasta dambretisti

Pagastu un pilsētu ziņas

8. martā Sventes pagasta Tautas namā notika Daugavpils novada individuālais un komandu čempionāts 64 lauciņu dambretē, kurā novada 25 spēcīgākie dambretisti no sešām pagastu komandām cīnījās par ieskaites punktiem 2020. gada novada sporta spēļu vērtējumā.

Visi dalībnieki sacentās vienā grupā un pēc nospēlētajām 7 spēļu kārtām, tika noskaidroti individuālie uzvarētāji vīriešu un sieviešu konkurencē. Otro gadu pēc kārtas zelta godalgas izcīnīja Sventes pagasta dambretisti. Dāmu konkurencē pirmo vietu ar 5 punktiem (no 7 iespējamiem) un zelta medaļu izcīnīja Olga Juzupanova. Sudraba un bronzas godalgas izcīnīja Lauceses pagasta dambretistes Olga Ričika un Jelena Tartare.

Vīriešiem zelta godalgu trešo gadu pēc kārtas ar 6,5 punktiem izcīnīja novada dambretes sekcijas vadītājs sventietis Tadeušs Turokoks. Sudraba godalgu izcīnīja Vaboles pagasta dambretists un novada slavenais sporta veterāns Romāns Saušs ar 5,5 punktiem. Romāns šogad atzīmēs savu 87 gadu dzimšanas dienu, un dambretes čempionātā viņš pārspēja daudzus citus, arī ievērojami jaunākus vecumā dalībniekus. Bronzas godalgu ar 5 punktiem izcīnīja Ričards Petaško no Sventes pagasta.

Saskaitot komandu četru dalībnieku izcīnītos punktus, pirmo vietu un piemiņas kausu izcīnīja sacensību saimnieki - Sventes pagasta komanda. Tās sastāvā startēja Olga Juzupanova, Marija Molejeva, Tadeušs Turonoks un Ričards Petaško. Otro  vietu un piemiņas kausu izcīnīja Lauceses pagasta komanda - Olga Ričika, Jelena Tartare, Pjotrs Vasiļjevs un Jānis Rātnieks. Trešo vietu un piemiņas kausu izcīnīja Tabores pagasta dambretisti Jūlija Pelenoviča, Viktorija Germanoviča, Iļja Venceļs un Andžejs Parfens. Pārējās vietas izcīnīja Vaboles, Kalupes un Demenes pagastu dambretes komandas. Novada Sporta nodaļas vadītājs Gunārs Kucins silti sveica visas novada daiļā dzimuma dambretes spēles cienītājas 8. marta svētkos, savukārt uzvarētājiem pasniedza kausus, medaļas un diplomus.

Informāciju sagatavoja: sacensību galvenais tiesnesis Eduards Lihoveckis

NAUJENĒ SADZIEDĀJĀS BĒRNU ANSAMBĻI