Daugavpils aicina piedalīties Lāčplēša dienai veltītos pasākumos

AKTUĀLI

Daugavpils pilsētas dome, Kultūras pārvalde un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs rīko Lāčplēša dienai veltītus pasākumus, kuros piedalīties aicina arī Augšdaugavas novada pašvaldības, kultūras un izglītības iestāžu pārstāvjus.

9. un 10. novembrī no plkst. 11.00 līdz 19.00 Daugavpils cietoksnī Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centra “Inženieru arsenāls” pagalmā (Imperatora iela 8) būs skatāma Zemessardzes militārās tehnikas izstāde. Ekskursiju lūgums pieteikt iepriekš, zvanot uz tālruni 26022394. Ieeja bez maksas.

10. novembrī no plkst. 13.30 līdz 14.15 Daugavpils Novadpētniecības muzeja pagalmā notiks Valsts robežsardzes kinologu paraugdemonstrējumi. Ieeja pasākumā bez maksas.

Godinot kritušos karavīrus, 11. novembrī no plkst. 10.00 līdz 11.25 karavīru kapos un piemiņas vietās Daugavpilī tiks nolikti ziedi un aizdegtas svecītes. Bet plkst. 12.00 notiks svinīgs piemiņas brīdis Latvijas armijas karavīru Brāļu kapos (Luterāņu kapsētā).

Turpinot tradīciju, arī šogad 11. novembrī norisināsies Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens no Daugavpils Universitātes (Parādes ielā1) līdz Vienības laukumam (shēma zemāk). Gājiena sākums paredzēts plkst. 17.00, savukārt pulcēšanās jau no plkst. 16.30 Dubrovina parkā pie Daugavpils Universitātes (Parādes ielā 1). Iestādes un organizācijas aicinātas pieteikties dalībai lapu gājienā, aizpildot pieteikuma anketu (zemāk) un norādot iestādes nosaukumu, gājiena dalībnieku skaitu un kontaktpersonu. Pieteikums jānosūta elektroniski līdz 7. novembrim uz e-pastu liga.rudzite@daugavpils.lv. Lūgums līdzi ņemt lāpas un svecītes, ko gājiena noslēgumā varēs novietot Vienības laukumā uzstādītajā Latvijas kontūrā un speciālos statīvos.

Rosinot īpašo svētku noskaņu, plkst. 17.45 Vienības laukumā notiks Lāčplēša dienai veltīts kapelas “Rēzeknes muzikanti” koncerts.

Lūgums pasākumos ievērot drošības normas, jo īpaši ievērot ugunsdrošību lāpu gājiena laikā. Pasākuma laikā var notikt fotografēšana un filmēšana.

Benita Štrausa Bebrenes viedajā ciemā: “Vieta bez cilvēka nepastāvēs”