Daugavas lokos notika Vislatvijas ūdenstūristu saiets

AKTUĀLI

2018. gada 19. un 20. maijā dabas parkā “Daugavas loki” jau ceturto reizi notika Vislatvijas ūdens tūristu saiets “Lielais plosts 2018”, lai popularizētu ūdens tūrismu Latgalē un sekmētu Latvijas iedzīvotāju pievēršanos veselīgam un aktīvam dzīvesveidam. Centrālais notikums – laivu brauciens “100 laivas Latvijai” Daugavas posmā no Krāslavas līdz Slutišķiem notika svētdien, 20.maijā.

Kā pastāstīja saieta iniciators Ilmārs Lociks, šogad piedalījās ap 250 dalībnieku no visas Latgales, dažādām Latvijas vietām – Gulbenes, Jūrmalas, Ķekavas, Kandavas, Rīgas, kā arī no kaimiņvalstīm – no Smoļenskas (Krievija) un Utenas (Lietuva). Latvijas simtgadei veltītajā laivu braucienā “100 laivas Latvijai” devās vairāk kā 100 laivas.

Vislatvijas ūdens tūristu saieta aktivitātes notika divas dienas. Sestdien, 19. maija vakarā, saieta dalībnieki pulcējās Krāslavā, kur notika Latgales kulinārā mantojuma vakariņas, latgaliešu flešmobs, nakts orientēšanās pa Krāslavu, kā arī Muzeju nakts pasākumi Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksā. Dalībnieki apmetās telšu pilsētiņā.

Svētdien, 20. maijā, dalībnieki uzsāka ceļu no Krāslavas līdz Daugavpils novada Slutišķiem. Brauciena laikā bija arī vairākas apstāšanās. Brīvdienu mājas “Skerškāni”, viesmīlīgajiem saimniekiem laivu brauciena dalībnieki palīdzēja sakraut malku un veidoja latviešu rakstu zīmes. Savukārt Lielbornes muižas pieturā laivotāji pusdienās baudīja “Ganiņu zupu”. No šīs pieturvietas dalībnieki izbrauca pa grupām, veidojot uzraksta “Latvijai 100” burtus. Uzdevums izrādījās ļoti izaicinošs, tomēr tika paveikts, lai arī notika cīņas gan ar upes straumi, gan vēju.

Laivu brauciena dalībnieki veiksmīgi finišēja Daugavpils novada Slutišķos. Tur viņus kuplā skaitā sagaidīja starptautiskā tautas mākslas festivāla “Augšdaugava” dalībnieki un apmeklētāji. Izveidotās latviešu rakstu zīmes finišā laivotāji izvietoja vides objektā Daugavas krastā.

Vislatvijas ūdenstūristu saietu “Lielais plosts 2018” rīkoja sabiedriskā organizācija sporta klubs “Beibuks” sadarbībā ar Krāslavas novada Tūrisma informācijas centru, Daugavpils novada aģentūru “TAKA”, brīvdienu māju “Škerskāni”.

FOTOGALERIJA Foto: Pjotrs Jevsejevs

 

Muzeju nakts Skrindu dzimtas muzejā