Muzeju nakts Skrindu dzimtas muzejā

Kultūra

Aizvadīta kārtējā “Muzeju nakts”, kuras moto bija “Šūpulis”. Skrindu dzimtas muzejā kopīgi iešūpojām Latvijas 100 gades šūpuli un ieskatījamies brāļu Skrindu atstātajā mantojumā. Muzeja speciālistiem iejusties 20.gs.sākuma noskaņās palīdzēja Daugavpils cietokšņa tērpu salons “Atmiņu lāde”.

Apmeklētājiem apskatei tika atvērta novadnieka, mākslinieka Jāņa Svenča ekspozīcija – izstāde. Paldies sakām māksliniekam par atsaucību un muzejam dāvinātajām grafikām un linogriezumiem. Interesenti varēja izmantot iespēju apgūt prasmi darboties uz mākslinieka J. Svenča grafikas darbu spiedes. Klātesošos uzrunāja J. Svenča krustdēls Vitālijs Svenčs.

Ar izsmalcināto toņu un  krāsu bagātību apmeklētājus priecēja mākslinieces Silvas Linartes gleznojumi. Pasākuma laikā tika lasīta dzeja no A. Skrindas 1914.gadā izdotās dzejas antoloģijas “Kukle”. Vakara gaitā klātesošos uzrunāja un lasīja dzeju mūsu novadnieki – Egita Terēze Jonāne un Valentīns Lukasevičs. Muzeju apmeklēja daudzi vabolieši un Vasarsvētku sadanča dalībnieki.

Paldies par atsaucību Ilzei Ozoliņai, Inārai Meijerei, Anitai Vaivodei un Sandrai Mihailovai.

FOTOGALERIJA

Muzeju diena Berķenelē “Bērnības lauki ir tuvu!”