Daudzfunkcionālajā centrā “Skrudaliena” sācis darboties sociālā darbinieka kabinets

AKTUĀLI

Daugavpils novada Domes Sociālais dienests, atsaucoties uz iedzīvotāju lūgumiem, atrada iespēju no š.g. 5. marta uzsākt klientu pieņemšanu Daudzfunkcionālajā centrā “Skrudaliena”. Pieņemšanu divas dienas nedēļā veic Daugavpils novada sociālā darbiniece Jūlija Žugare.

Pieņemšanas telpā ir viss nepieciešams darbam - jauns dators un printeris, seifs dokumentu glabāšanai, klientu uzgaidīšanas telpa. Līdz šim laikam iedzīvotāji bija spiesti braukt uz Sileni, tas atņēma daudz laika, un tiem, kuriem nav sava transporta, bija ļoti neērti gaidīt reisa autobusu, īpaši aukstajā laikā. Tagad klienti no Skrudalienas ciema un tuvākās apkārtnes var uzgaidīt pieņemšanu siltajā telpā un neuztraukties par nokļūšanu mājās.

Jūlija Žugare stāsta, ka, lai sociālā darbinieka darbs būtu efektīvs, katram klientam jāatvēl noteikts laiks, lai noformētu nepieciešamos dokumentus un atrastu risinājumu klientu problēmām. Jauna sociālā darbinieka kabineta atvēršana palīdzēs sociālā riska personām, ģimenēm un personu grupām atrisināt vai mazināt sociālās problēmas, attīstot pašas personas resursus un iesaistot atbalsta sistēmās. Darbs turpināsies, un Daugavpils novada dome meklē jaunas iespējas sniegt materiālu atbalstu trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām personām, kā arī attīstīt un sniegt iedzīvotājiem sociālos pakalpojumus. Ir plānots šī gada otrajā pusē uzsākt mobilās brigādes darbību. Ar laiku Daudzfunkcionālajā centrā “Skrudaliena” sociālā darbinieka konsultācijas būs pieejams apmeklētajiem piecas darba dienas nedēļā.

Ambeļos tapis Mednieku namiņš un trofeju telpa