Daudz laimes, Latvija!

Ilūkste

Programmas “Latvija skolas soma” ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolas 5.-12.klašu skolēni  16.maijā Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā ieklausījās mūziķu Jāņa Ķirša un Rūtas Dūdumas koncertstāstā “Daudz laimes, Latvija!”.  Dziedātāji aizraujošā veidā skolēniem atgādināja par daudziem Latvijai svarīgiem vēstures notikumiem.

Katru gadu, sagaidot 4.maiju, kas ir mūsu valsts otrā dzimšanas diena, stundās tiek runāts par Atmodas laika notikumiem un nozīmīgākajiem vēstures notikumiem Latvijā.  Tēma par valstisko neatkarību tiek integrēta latviešu literatūras, vēstures, sociālo zinību, mūzikas un citās stundās. Tas bija koncerts, kura laikā skolēni dzirdēja dziesmas, kas saistītas ar Trešo atmoduun Dziesmoto revolūciju, kā arī uzzināja informāciju par šiem, Latvijas vēsturē nozīmīgajiem  notikumiem. Tas bija kā muzikāls un izglītojošs koncertstāsts,  kura laikā muzikāli priekšnesumi mijās ar mūziķu stāstiem par to, kādi vēsturiski notikumu norisinājās laika posmā pirms  Latvijas neatkarības atgūšanas un kā mūsu valsts panāca neatkarības atjaunošanu. Koncertā izskanēja komponistu Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Raimonda Tigula, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna, Jāņa Šipkēvica, grupu „Prāta Vētra” un „Tautumeitas” mūzika un latviešu tautasdziesmas. Paužot atbalstu Ukrainai, koncertā izskanēja arī dziesma ukraiņu valodā.

Koncertā valdīja pozitīva gaisotne, skolēni varēja  dziedāt līdzi un izjust augstvērtīgu muzikālo baudījumu!

Dažas no skolnieku atsauksmēm:

“man ļoti patika viņu izpildījums un pozitīvā enerģija!” (Estere)

“man patika koncerts, bija iespēja uzzināt daudz ko par Latviju, dziedātāji skaisti dziedāja un dejoja, bija forši” (Kerija)

“patika dziedātāju balsis, patika tas, ka atbalstīja Ukrainu, bet nepatika, ka tik ātri beidzās” (Anastasija)

“koncerts bija ļoti aizraujošs un aktuāls, žēl, ka pārāk īss!” (Martins)

7.c klasei vislabāk patika jautrās dziesmas, īpaši Līgo dziesma

Skolotāja Vita Anspoka

Kalupes skolēni Preiļos dodas pretī “Drošai vasarai”