Dabas parkā “Daugavas loki” viesojas starptautiskas konferences dalībnieki

Tūrisms

Otrdien, 4. jūlijā dabas parku "Daugavas loki" apmeklēja četrpadsmitās starptautiskās Eirāzijas zālāju konferences „Dabiskie zālāji pāri robežām” dalībnieki. Konferences dalībnieki pārstāv 17 dažādas valstis, tajā skaitā Austriju, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Somiju, Ungāriju.
Viesi apmeklēja tūrisma objektus - Slutišķu krauju un Slutišķu vecticībnieku lauku sētu, aplūkoja ekspozīcijas un noklausījās Daugavpils novada pašvaldības aģentūras "TAKA" un Naujenes Novadpētniecības muzeja speciālistu stāstījumu par dabas parku un Slutišķu vecticībnieku sādžu. Tāpat konferences dalībnieki pētīja retas augu sabiedrības dabas parka zālājos (pļavās) Daugavas krastā un sausos pauguros ap Slutišķu sādžu.
Konference ir ikgadējā Starptautiskās Veģetācijas zinātnes asociācijas Eirāzijas sauso zālāju grupas konference, tā ilgst no 4. līdz 11.jūlijam. Konferenci organizē Latvijas Universitāte sadarbībā ar Lietuvas Dabas Izpētes centra Botānikas institūta Floras un Ģeobotānikas laboratoriju un Latvijas Botāniķu biedrību. Daugavpils novada pašvaldības aģentūra "TAKA" ir viens no konferences atbalstītājiem.

Projekts “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”