Ceļojums vēsturē un māls

Izglītība

Maija sākumā Randenes pamatskolas 1.-4. klašu skolēni Latvijas projekta "Skolas soma" ietvaros apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, kā arī Daugavpils Māla mākslas centru.

2. maijā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā skolēni iepazinās ar pastāvīgo ekspozīciju “Daugavpils novada kultūrvēsture”. Tas, kā atzina audzēkņi, bija iespēja doties aizraujošā ceļojumā tālā pagātnē, sākot ar 9.g.t.p.m.ē. un kā laika mašīnā pārvietoties līdz 20.gadsimta beigām, bet ekspozīcijā "Nauda ar Latvijas dvēseli. Lats" apskatīt  vairāk nekā 300 naudaszīmes, kuras dažādos gados laidusi apgrozībā Latvijas Banka.

Īpašā sajūsmā skolēni bija par izstādi “Pagātnes reveranss”, kurā attēlots 19.gs. beigu – 20.gs. sākuma viesistabas interjers ar jūgendstila elementiem. Šeit varēja fotografēties uz nebēdu, pielaikot visdažādākās galvassegas. Un, protams, muzeja apmeklējuma noslēgumā padarboties radoši darbnīcā, izveidojot sev brīnišķīgu grāmatzīmi, ko paņemt līdzi un lietot ikdienā.

Toties 3. maijā randenieši devās uz Daugavpils Māla mākslas centru, kur iepazinās ar Latgales kultūras mantojumu - keramikas un podniecības tradīcijām, kā arī satikās ar vairākiem meistariem. Un paši, profesionāļu vadībā, mēģināja savās mazajās rociņās pakļaut mālu un izveidot kādu priekšmetu vai rotājumu.

Baltā galdauta svētki Naujenes pamatskolā