Ceļojums pretī vasarai

Kultūra

Saulainajā 5.jūnija dienā Maļinovas pagasta bibliotēkas aktīvākie lietotāji devās ekskursijā uz Medumu Pirmā pasaules kara muzeju. Pozitīvs noskaņojums, vasarīgi laikapstākļi sekmēja veiksmīgu ceļojumu. Medumos ekskursijas dalībniekus sagaidīja Medumu pamatskolas vēstures skolotāja Miropija Petkune, kura ar aizraujošu stāstījumu klausītājus aizveda ceļojumā Latvijas valsts un Augšdaugavas novada vēsturē. Visiem interesentiem bija unikāla iespēja uzzināt par Medumu vēsturi - par to, cik apdzīvota bija šī vieta, kādas slavenības ceļoja pa vēsturiskā pasta ceļa Sanktpēterburga – Varšava traktu. Tika atrasti kopīgi fakti ar Maļinovas apdzīvoto vietu - izrādās senais ceļa trakts abām apdzīvotām vietām bija kopīgs, jo abus pagastus šķērsoja lielceļš Sanktpēterburga – Varšava un vēl - Rainis, kura senie dzīves ceļi ir veduši uz abiem pagastiem.

Muzeja apmeklējums sajūsmināja gan lielos, gan mazos apmeklētājus - Miropija neļāva garlaikoties nevienam. Kā mirdzēja zēnu acis, turot rokā īstu ieroci, apskatot eksponātus! Tomēr ir jāsaprot, ka karš nes tikai postu un bēdas… Turpretī Pirmajā pasaules karā bija ieviestas arī daudzas inovācijas, kā piemēram, rāvējslēdzējs, tējas paciņas, pirmā bruņumašīna un cits. Daļēji kara postu varēja apskatīt kara bunkura imitācijā, noskatoties filmas “Dvēseļu putenis” fragmentu. “Nograndot lādiņu sprādzieniem, šermuļi pārskrēja pār muguru”, teic ekskursijas dalībnieki.

Pēc kopīgas fotografēšanās ekskursantu ceļš turpinājās uz Medumu ezera pludmali atveldzēties dzidrajā ezerkrasta ūdenī. Atpūtušies un piepildīti pozitīvām emocijām un jaunām zināšanām, devāmies mājup.

Mūsu novads ir bagāts ar kultūras mantojuma vērtībām, kuras tiek rūpīgi saglabātas nākamajām paaudzēm. Priekšā ir burvīgs vasaras  laiks, dosimies to izbaudīt!

Materiālu sagatavoja Elvīra Kokina, Maļinovas pagasta bibliotēkas vadītāja

"Gada skolēns" Sventes vidusskolā