Ceļojums pa Sēliju

Izglītība

2022.gada 20.maija lietainajā dienā Sventes vidusskolas 7. un 10. kl. skolēniem tika organizēta ekskursija uz Kaldabruņas bijušo skolu, kur ierīkots Pļavas muzejs, un Tadenavu. Pļavas muzejā skatāma oriģināla ekspozīcija, kas veidota kā cilvēka dzīves gājums mūžības pļavā. Atsevišķs pārdzīvojums ir multimediju ekspozīcija „Pusnakts pļavā” – kas sastāv no sešām vertikālām projekcijām ar video, skaņas un teksta izvēlnēm četrās valodās: “Latvijas maģiskie augi”, “Ziedu zāles, tēlu zāles”, “Saulgriežu nakts”, “Nakts putni”, “Nakts dzīvotāji zemē un zālē”, “Pieguļa”. Skolēni iepazinās arī ar stikla darbnīcas radošo procesu un izstrādājumiem.

 Raiņa bērnības mājās "Tadenava" skolēniem tika demonstrēta filma par Raini un Aspaziju, kas ļāva tuvāk iepazīt Raiņa personību un literāro devumu.

14. jūnijs – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena