Ceļojošā izstāde Špoģu vidusskolā

Izglītība

Vai kāds var pateikt, ar ko ir slavens Karlo Kollodi? Biežāk laikam skanētu – nē. Taču, kad pajautā, vai esat dzirdējuši par Pinokio vai Buratino, - protams, jā! Kurš gan nepazīst šo koka cilvēciņu, kura deguns, kad viņš samelo, izaug aizvien garāks?

Itāļu rakstnieks Karlo Kollodi  (īstajā vārdā Karlo Lorenzini) sarakstījis vairākus darbus bērniem, taču slavu viņam atnesa “Pinokio piedzīvojumi. Stāsts par koka lelli” (tāds ir grāmatas pilnais nosaukums). Sākotnēji (1881. un 1882. gadā) grāmata tika publicēta bērnu žurnālos, bet 1883. gadā tika izdota arī grāmatā. Februārī tai apritēja 141 gads, un tā joprojām izraisa lasītāju interesi.

Par koka lelles popularitāti liecina fakts, ka grāmata tika tulkota vairāk nekā 200 pasaules valodās, ir tapušas gan mākslas  filmas, gan animācijas filmas, gan teātra izrādes par Pinokio piedzīvojumiem.

Aprīļa pēdējā dienā, pateicoties sadarbībai ar Višķu pagasta bibliotēku, Špoģu vidusskolas skolēniem bija iespēja iepazīties ar ceļojošo izstādi “Ceļo valodu pasaulē ar Pinokio”, kurā varēja aplūkot K.Kollodi grāmatas “Pinokio piedzīvojumi” tulkojumu 38 valodās.

Skolēniem tika piedāvāti dažādi uzdevumi, kuri bija jāizpilda, gan klausoties skolotāju stāstījumā, gan apskatot grāmatas. Neparastākās grāmatas šķita arābu, indiešu un japāņu valodā, jo rakstība ļoti atšķiras no ierastās. Tika mēģināts lasīt bulgāru, vācu un lietuviešu valodā. Interesi izraisīja arī ilustrācijas un grāmatu izdevumu daudzveidība.

Priecājamies par iespēju ielūkoties valodu pasaulē caur grāmatām un iepazīt izdevumu daudzveidību! Tas ir veids, kā rosināt interesi par lasīšanu un veicināt vēlmi doties aizraujošā, piedzīvojumiem bagātajā ceļojumā kopā ar Pinokio. Pateicamies izstādes iniciatoriem un Višķu pagasta bibliotēkas vadītājam Jānim Strodam par interesantu aktivitāti.

Špoģu vidusskolas skolotājas Valentīna Ivanova un Ingrīda Kolosovska

Olimpiskā diena Špoģu vidusskolā