Ceļojošā izstāde Medumu pagasta bibliotēkā no 29. janvāra līdz 29. februārim

AKTUĀLI

Maļinovas pagasta bibliotēkas ceļojošās izstādes "Augšdaugavas novada ROTĀTIE DVIEĻI" kolekcijā skatāma Maļinovas pagasta iedzīvotāju darinātie dvieļi jeb rušniki. Daļu kolekcijas ir dāvinājis bijušais Maļinovas Svētā pravieša Elijas draudzes pārzinis Aleksandrs Jukimovičs.

Rušniks ir izšūts dekoratīvs dvielis no mājās austiem audekliem. Raksti, kas izšūti uz rušnika, kalpo ne tikai kā ikdienas rotājums, bet arī kā simbolisks atgādinājums par neredzamām saitēm, kuras vieno ikvienu cilvēku ar viņa senčiem.

Katram rušnika rakstam ir sava nozīme un pielietojums dažādos dzīves godos, kāzās, kristībās vai gadskārtu svētkos. Tā ir daļa no pagasta vēstures, mūsu saknes, mūsu mantojums, kas saglabājams un nododams nākamajām paaudzēm.

Medumu pagasta bibliotēkas vadītāja, Aelita Kožemjakina

Armvrestleriem panākumi sacensībās Lietuvā