“Bibliotēku nedēļas 2023” aktivitātes Naujenes bibliotēkā

Kultūra

Laikā no 17. līdz 23. aprīlim Latvijas bibliotēkās notiek visdažādākās aktivitātes – tikšanās, sarunas, diskusijas, izstādes, konkursi ar mērķi pievērst uzmanību bibliotēku nozarei, tās lomai un iespējām. Šī gada "Bibliotēku nedēļa" tiek atzīmēta Latvijas Bibliotekāru biedrības simtgades zīmē.

Pasākumu nedēļas ietvaros, Naujenes bibliotēkā notika bibliotekārā stunda- ekskursija "Bibliotēkā dzīvo grāmatas". 19. aprīlī bibliotēku apciemoja Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes "Rūķītis" vecākās grupas audzēkņi. Bērnu nodaļas bibliotekāre Ilvija Gžibovska kopā ar kolēģiem organizēja bērniem interesantu un izzinošu ekskursiju pa jaunatklātās bibliotēkas telpām un plašo grāmatu pasauli.

Bērni iepazinās ar grāmatu izkārtojumu un bibliotēkas krājumiem, apskatot dažādas bibliotēkas nodaļas: Abonementu, Lasītavu, Bērnu spēļu zonu, Radošo nodarbību telpu un Iedvesmas zāli.

Stundas gaitā bērni noskatījās prezentāciju, veica uzdevumus, minēja mīklas. Kā arī aktīvi piedalījās spēlē un palīdzēja aizmukušiem pasaku varoņiem atgriezties savās grāmatās. Ekskursijas beigās audzēkņi tika palutināti ar saldumiem par rosīgu iesaistīšanos nodarbībās.

Bērni bija sajūsmināti par skaistām jaunām telpām un bagātiem bibliotēkas krājumiem, un izteica vēlmi noteikti nākt ciemos vēl, gan kopā ar ģimeni gan ar draugiem.

Visi tiek laipni lūgti apmeklēt jauno Naujenes bibliotēkas ēku Daugavas ielā 34, Kraujā.

Seminārs jauniešiem “Jaunietis darba tirgū”