Bibliotekārā stunda “Grāmatas “Mana negantā diena” atklāšanas svētki”

Izglītība

2022. gada 4. novembrī Lāču pamatskolas bibliotekāre A. Kondrašenkova un Naujenes tautas bibliotēkas praktikante A. Kardele iepazīstināja 1.un 2. klases izglītojamos ar beļģu bērnu grāmatu autores Amēlijas Žavo grāmatu "Mana negantā diena", kuru ilustrēja Annika Masona, latviešu valoda tulkojusi Laura Romanovska. Grāmatā bērniem saprotamā veidā attēlots mobings skolā, ar izpratni parādot tā ietekmi uz visiem iesaistītajiem. Izrādās, ka negantie vilki dzīvo ne tikai pasakās.  Vilki ir arī Šarlotes skolā. Tie uzglūn, apsaukā un dara pāri. Kādu dienu, lai nekļūtu par pāridarītāju upuri, arī Šarlote kļūst par vilku. Grāmata māca būt iejūtīgiem un tolerantiem, dalīties ar savām raizēm.

Skolas aktu zālē sapulcējas izglītojamie, kuri ar interesi klausījās A. Kondrašenkovas un A. Kardeles lasījumā un vērīgi lūkojās krāšņajās grāmatas lappusēs, kuras rādīja uz ekrāna.

Pēc grāmatas lasīšanas A. Kardele kopā ar izglītojamiem pārrunāja, ko māca grāmata, vai kāds ir saskāries ar līdzīgu situāciju, kā var atrisināt mobinga problēmu.

Pasākuma noslēgumā izglītojamie devās uz savām klasēm un radoši attēloja savus iespaidus par grāmatu. Lielākā daļa jauno lasītāju uzzīmēja negantus vilkus.  Mazie lasītāji ir apņēmības pilni izlasīt arī citas "Bērnu žūrijas 2022" kolekcijas grāmatas un kļūt par grāmatu ekspertiem.

Lāču pamatskolas skolotāja palīgs Anita Kardele

Folkloras kopa “Dyrbyni” ieraksta dziesmas studijā