“Bērnu žūrijas 2022” lasījumi Lāču pamatskolas 2.-3. klases skolēniem

Izglītība

2023. gada 17. janvārī Lāču pamatskolā viesojās NTB Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka, kurai palīdzēja Lāču pamatskolas skolotāja palīgs Anita Kardele, lai kopā ar 2. un 3.a klases izglītojamajiem izlasītu "Bērnu žūrijas” grāmatas.

Aiga Soldatjonoka iepazīstināja mazus lasīšanas ekspertus ar konkursa noteikumiem un grāmatu kolekciju. 3. a klasei A. Soldatjonoka un A. Kardele nolasīja bērniem trīs stāstus no Ilzes Skrastiņas grāmatas „Lieliskā dzīve bez Zoom”. Grāmatas autore stāsta par to, cik brīnišķīgā laikā mēs dzīvojam, kad vairs nav pandēmijas un bērni var iet uz skolu un tikties ar draugiem. Pirmais stāsts bija par Helovīnu. Grāmatas varoņi devās pie kaimiņiem pēc konfektēm, bet nevienam to nebija. To vietā viņiem deva ābolus un zapti. Bērni sadusmojās un apmētāja kaimiņienes pagalmu ar jēlām olām. Otrais stāsts bija par jauno mājdzīvnieku. Meitene Elza ļoti gribēja sev mājdzīvnieku, bet vecāki viņai neatļāva. Tāpēc Elza devās pastaigā un paņēma uz mājām kailgliemezi. Kad mājās atgriezās vecāki, viņi piezvanīja uz Dabas aizsardzības pārvaldi un noskaidroja, ka tas ir invazīvais Spānijas kailgliemezis, kurš kaitē Latvijas dabai. Stāsta beigās Elzai uzdāvināja citu mājdzīvnieku. Trešais stāsts bija par labo darbu nedēļu. Skolēniem bija uzdots darīt labos darbus, bet viņi nepareizi saprata uzdevumu. Viņu labie darbi bija saklāt gultu, apēst visu pusdienās, izlasīt grāmatu u.t.t. Skolotāja paskaidroja bērniem, ka labie darbi ir tad, kad mēs darām labu nevis sev, bet citiem. Viens no labajiem darbiem ir teikt komplimentus. To arī ieteica darīt skolotāja. Bibliotekārajā stundā skolēni uzlaboja savas prasmes komplimentu teikšanā un uzzīmēja savus mājdzīvniekus un labos darbus.

Savukārt 2. klase izbaudīja nebēdnīgu Jura Zvirgzdiņa grāmatu „Rijīgā čūska un gudrā pele”. Šo grāmatu, kura ir veidota komiksa stilā, izglītojamie aplūkoja un lielā ekrāna. Grāmata atklāja pārsteidzošu stāstu par čūsku, kura pamodās no ziemas miega un aprija visu, kas pagadījās viņai ceļā: zvaniņu, pulksteni, kafijas dzirnaviņas, un pat kājminamo šujmašīnu. Pieēdusies čūska satika peli, kura piedāvāja čūskai meža zemenītes. Čūskai ļoti gribējās apēst meža zemenītes, bet viņas vēderā vairs nebija vietas. Tad gudrā pele piedāvāja visu izspļaut. Kopā viņas iztīrīja izspļautās lietas un sarīkoja izpārdošanu. Tā viņas iepriecināja veselu pulku - susuriņu, gaili, vāveri un zaķu māti. Beigās visi ēda saldējumu un dejoja ballītē. Bibliotekārajā stundā skolēni uzzināja par Jura Zvirgzdiņa kuplo grāmatu pulku un izpildīja darba lapas par to, kādas skaņas izdeva apēstais priekšmets un kas to nopirka, ka arī uzzīmēja veselīgu ēdienkarti čūskai.

Sirsnīgs paldies Aigai Soldatjonokai par šiem izzinošiem un uzmundrinošiem pasākumiem!

Lāču pamatskolas skolotāja palīgs Anita Kardele

Salienas pagastā atklāj jaunus talantus