Bērnu nometne Latvijas un diasporas bērniem

Pašvaldība

Daugavpils lietišķo sieviešu klubs “OLIVIA” šodien svin neparastu jubileju - jau piekto gadu pēc kārtas, pateicoties Sabiedrības integrācijas fonda piešķirtajiem valsts budžeta dotācijas līdzekļiem, tiek  organizēta nometne Latvijas un diasporas bērniem.

Šoreiz tā tiek rīkota ļoti neparastā vietā Gārsenes pilī. 17 diasporas bērni no Vācijas, Igaunijas, Īrijas, Lielbritānijas, Krievijas, Izraēlas, Zviedrijas un 17 bērni no Latvijas bauda J. Jaunsudrabiņa bērnu dienu zemi. Tiek izzināta ne tikai J.Jaunsudrabiņa personība, biogrāfija, daiļrade, bet paralēli bērni iepazīst arī Latvijas vēsturi neparastā veidā, tas ir,  pētot Latvijas jubilejas monētas. Uz Gārsenes pils skatuves zem klajām debesīm tiek inscinētas ainiņas no J. Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” un “Ar makšķeri”.

Top vesels klāsts bērnu rokām darināto rokdarbu: apglezota krūzīte, filcēta sirsniņa, patriotiska rokassprādze, ar pirogrāfu iededzināts zīmulis.

J.Jaunsudrabiņa dzeja dod impulsu arī bērnu gleznotajiem darbiem, kuros tika attēlots Lilluciņš un mūsu nometnes ideja “Lai mūžam balti būtu mēs!”.

Vakaros Gārsenes apkārtni pieskandina bērnu dziedātās tautasdziesmas skolotāja Sanda Ulpes vadībā.

Priekšā vēl ir daudz interesanta, jo mūs gaida  Bauska, Liepāja, jūra, Karosta un vēl daudz kas interesants.

 

Veiksmīgi aizritējusi Jauniešu diena Līksnas pagastā