Bērni pulcējās uz izrādi “Multfilmu varoņi”

AKTUĀLI

Gada gaidītāko svētku sajūtās aizritēja pasākums Daugavpils novada bērniem bāreņiem, audžuģimenēm, bērniem ar īpašām vajadzībām un daudzbērnu ģimenēm. Šogad tie pulcējās Daugavpils teātrī uz izrādi “Multfilmu varoņi”.

Burvju mežā valdīja priecīgs satraukums. Tika saņemta telegramma no Salaveča: "Jaungada vakarā visi tiek aicināti uz Multivīzijas konkursu brīnumainā Lapzemē. Meža estrādē pēc kārtas savus priekšnesumus rādīja visiem pazīstamie pasaku varoņi, dziedot "Zelta hītus" un priecējot mazo skatītāju sirsniņas.

Divas kaitīgas vārnas arī gribēja nokļūt uz svētkiem, bet viņu dziesmas bija tik pat niknas, kā viņas pašas. Tad viņas pēc sava ieraduma sāka kaitēt citiem pasaku varoņiem, bet viss, kā jau pasakā, beidzās labi. Skanot bērnu aplausiem, dziesmas izpildīja "Pēterburgas operete" mākslinieki.

Svētki vairs nav aiz kalniem, tādēļ bērni tiem jo īpaši gatavojas.

Roza Marija Mazpāne ir uzrakstījusi vēstuli Ziemassvētku vecītim. Lai arī viņa neatceras, kur to ir nolikusi un dāvanu saņemt necer, Ziemassvētku dzejolīti Roza Marija ir iemācījusies. Savukārt Amanda un Alise ne vien skaisti nodziedāja Ziemassvētkiem īpaši sarūpētu dziesmu, bet arī jau mājās spraigi gatavojas svētkiem – pušķo eglīti un gaida dāvanas.

Izmaiņas sociālajā jomā nākamgad pozitīvi ietekmēs audžuģimenes. Pabalsts bērna uzturam līdz sešu gadu vecumam būs 215 eiro iepriekšējo 95 eiro vietā, bet bērnam vecumā no septiņiem līdz 17 gadiem - 258 eiro līdzšinējo 114 eiro vietā.

Atlīdzība audžuģimenei par pienākumu pildīšanu turpmāk būs atkarīga no aprūpē esošo bērnu skaita. Par vienu audžuģimenē ievietoto bērnu atlīdzības apmērs mēnesī būs vienāds ar bērna kopšanas pabalsta apmēru personai, kura kopj bērnu vecumā līdz pusotram gadam jeb 171 eiro. Ja audžuģimenē ievietoti divi bērni, atlīdzības apmērs būs 222 eiro, bet ja trīs un vairāk bērnu - 274 eiro. Līdz šim atlīdzības apmērs bija 113,83 eiro neatkarīgi no ģimenē esošo bērnu skaita.

Tāpat palielināts novada pašvaldības izmaksājamais ikmēneša pabalsts uzturam audžuģimenē par katru bērnu. Iepriekšējo 145 eiro vietā tagad ģimene par katru bērnu saņems pabalstu 160 eiro apmērā.

Pilsētas pedagogi apguva iekļaujošās izglītības metodes Biķernieku pamatskolā