Berķenelē sākušās radošās brīvdienas “JAUNO SAPŅI”

AKTUĀLI

No 26. līdz 30. jūnijam Raiņa mājā Berķenelē notiek jauniešu radošās brīvdienas “Jauno sapņi”. Šo brīvdienu laikā  jaunieši no Daugavpils novada un pilsētas bērnu namiem un maznodrošinātām daudzbērnu ģimenēm kopā ar Latvijas radošās inteliģences pārstāvjiem (Noru Ikstenu, Gundaru Āboliņu, Aivaru Vilipsōnu, Valentīnu Lukaševiču) piedalās vairāku mākslas žanru meistarklasēs.

Rainis bija Latvijas  valstiskuma idejas virzītājs. Berķenelē aizritējis  Raiņa bērnības laiks. Uz šīs vietas  kultūrvēsturiskā fona jaunieši tiks aicināti  apzināt savu radošumu un  spējas  ietekmēt pagasta, novada un  valsts attīstību. Piecas dienas Berķenelē darbojas  radošās meistarklases ar kopējo vēstījumu JAUNO SAPŅI.  Katrai nometnes dienai ir dota konkrēta tēma: Veidojam Domuzīmes; Zīmējam Mākslas zīmes; Radām Skatuves zīmes; Ierakstām Latgali; Es esmu Latvija.  Nometnes dalībnieki nodarbosies ar literāru tekstu rakstīšanu, apgūs tēlotāja mākslas un aktiermeistarības pamatus utt. Meistarklases paredzētas kā atspēriena punkts jaunajiem cilvēkiem savas karjeras tālākai veidošanai.

Pasākums Raiņa mājā Berķenelē - tikšanās platforma radošajiem prātiem un ceļa vējš “jauno sapņiem”, jauniešiem, kas vistuvākajā laikā pieslēgsies Latvijas nākotnes  attīstībai.

Informāciju sagatavoja:
Raiņa māja Berķenelē
www.rainamaja.lv
tālr.:29272200, 26638038, 65474368

Pasākumu finansē: Daugavpils novada Kultūras pārvalde, Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma

 “Latvijai – 100 ”

Sventē ielīgoja jestri un skanīgi