Bebrenes vidusskolas audzēkņi gatavo cepumus Ukrainas bēgļiem Latvijā

Bebrenes pagasts

Vējainajā, lietainajā, drēgnā rudenīgā dienā cilvēku patīkami sasilda un nomierina pašu lasītas zāļu tējas uzlējums ar kārdinoši garšīgiem cepumiem. Labo darbu nedēļā Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcā dzīvojošie audzēkņi projekta „Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā” (2022.LV/BDP_UKR/1) ietvaros vēlējās sagādāt nelielu pārsteigumu Augšdaugavas novadā dzīvojošiem Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Audzēkņi kopā ar dienesta viesnīcas audzinātājām mīcīja, veltnēja, grieza, veidoja un cepa no mīklas cepumus ar smaidiņiem. Veidojot cepumus, smaids bija ne tikai uz cepumiem, bet  arī pašiem veidotājiem un cepējiem. Cepumiem vajag tēju! No mūsu pļavās lasītām zālītēm - mārsils, sarkanais āboliņš, gaiļbiksītes, pelašķi kopā ar kumelītēm un jasmīniem rodas patīkama garšas buķete. Viss tika salikts mazos maisiņos pie cepumiem. 

Ceram, ka mūsu veidotās dāvaniņas sagādāja smaidu ne tikai mums, bet arī  priecīgus mirkļus to saņēmējiem. Paldies visiem Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcas darbīgajiem rūķiem un audzinātājām.

Ērika Naglinska
Latvijas Sarkanā Krusta Augšdaugavas komitejas izpilddirektore

Sventes vidusskolas sākumskolas skolēnu ekskursija uz Krāslavu