Sventes vidusskolas sākumskolas skolēnu ekskursija uz Krāslavu

Izglītība

11.10.2022 1.-4.klašu skolēni kultūrizglītības programmas "Skolas soma" ietvaros devās ekskursijā uz Krāslavu. Tur apskatīja  Krāslavas Vēstures un mākslas muzeju, kas atrodas grāfu Plāteru parkā, vienā no 18.gadsimtā celtajām Krāslavas pils kompleksa ēkām. Skolēni apskatīja latgaļu, baltkrievu, poļu, ebreju un krievu virtuves piederumu ekspozīciju. Izmantojot interaktīvo ierīci, bērniem bija iespēja pašiem pagatavot baltkrievu un poļu tradicionālos ēdienus – kartupeļu sacepumu (babku) un bigosu.

No parka skatu laukuma priecājāmies par brīnišķīgo rudens ainavu, kas paveras uz Daugavu un Krāslavas pilsētu rudens rotā.

Nākamais apskates objekts bija keramiķu Valda Pauliņa darbnīca, kas arī atrodas turpat Krāslavā. Meistars nodemonstrēja  savu meistarību māla vāzes tapšanā, bet pēc tam darbnīcā notika meistarklase svilpaunieku pagatavošanā. Skolēni ar prieku no māla veidoja putna formas svilpīti. Paldies "Latvijas skolas somai" par šo iespēju!

Aija Saveļjeva

Vēsturisko deju meistarklase Kultūras centrā “Vārpa”