Baltā galdauta svētki Zemgales ciemā

AKTUĀLI

4. maijā Daugavpils novada Demenes pagasta Zemgales ciemā norisināsies "Baltā galdauta svētki".

Balts galdauts latviešiem jau vēsturiski ir simbols kopīga galda klāšanai un svinēšanai. Ap galdu ar savu cienastu pulcējas ģimene, draugi, kaimiņi, kā arī lielāka kopiena. Zemgales iedzīvotājiem un viesiem tā būs iespēja kopā svinēt svētkus, atpūsties un lepoties ar savu pagastu, novadu un valsti.

Plkst. 11.00 Zemgales Romas katoļu baznīcā notiks dievkalpojums. Uzreiz pēc dievkalpojuma, plkst.12.00, notiks Garīgās mūzikas koncerts. Koncertā piedalās: duets no Salakas ciema (Lietuva), Grīvas, Demenes un Silenes Romas katoļu draudžu kori.

Plkst. 13.00 baznīcas telpā notiks tikšanās ar Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja pārstāvjiem.

Plkst.13.30 pasākuma dalībnieki aicināti pulcēties pie balta klāta galda baznīcas pagalmā, kur ģimenes, draugu, kaimiņu lokā vienosimies dziesmās kopā ar Silenes kultūras nama sieviešu vokālo ansambli “Līgaviņas” un Demenes kultūras nama vokālo ansambli “Aizturi elpu!”. Baznīcas pagalmā notiks dažādas radošās un sporta aktivitātes.

Pasākumu rīko Daugavpils novada Kultūras pārvalde sadarbībā ar Demenes pagasta pārvaldi projekta LLI-337 “Radītu, lai paliktu” ietvaros.

Uz pasākumu tiks nodrošināts bezmaksas transports, kas nogādās iedzīvotājus uz svētkiem un atpakaļ.

Transporta kustību maršruts:

Kumbuļi – 10:10, Demene – 10:30, Zemgale – 10:50

Zemgale – 15:10, Demene – 15:30, Kumbuļi– 15:50

Transportam lūdzam pieteikties pa tālr. 29843436 līdz 2. maijam.

Informējam, ka pasākuma laikā notiks filmēšana un fotografēšana, iegūtie materiāli tiks izmantoti publicēšanai.

Audzēkņu dalība konkursā “Muzikos garsai” Viļņā