Augšdaugavas novadā norisinājās ēnu diena

AKTUĀLI

Šodien Augšdaugavas novada centrālajā administrācijā norisinājās Ēnu diena. Augšdaugavas novada speciālistus ieradās ēnot četri skolnieki: Deniss Fedčuks un Ksenija Panovska no Naujenes pamatskolas, Elza Korsiete no Daugavpils Saskaņas Pamatskolas un Annija Ozoliņa no Vaboles vidusskolas.

Jauniete Elza dienas laikā sekoja pašvaldības izpilddirektoram Pēterim Dzalbem, Annija iepazina Sociālo un veselības jautājumu komitejas vadītāja Alekseja Mackeviča darbu, Deniss līdzdarbojās sabiedriskajās attiecībās, savukārt Ksenija kopā ar Kultūras pārvaldes vadītāju Ināru Mukāni devās Naujenes muzejā. Visi jaunieši dienas noslēgumā kopā uzklausīja informatīvo sanāksmi par Deinstitucionalizācijas projektu.

Ēnu dienas noslēgumā jauniešiem tika pasniegtas nelielas piemiņas dāvanas un apliecinājumi par dalību Ēnu dienā!

Ilūkstē pilsētas administrācijas vadītāja Ieva Strode jauniešiem pastāstīja par pašvaldības darbu, galvenajām funkcijām, nodarbinātajiem speciālistiem. Pašvaldības pedagoģe karjeras konsultante uzsvēra, cik nozīmīgi ir izmantot iespēju piedalīties dažādos pasākumos un aktivitātēs, lai vairāk iepazītu interesējošās nozares un speciālistu darbu, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko karjeras ceļu.

Ilūkstes pilsētas administrācijas ēnotāji ieradās no Ilūkstes Raiņa vidusskolas, Salienas vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Madonas Valsts ģimnāzijas. Jaunieši ēnoja jurista, nekustamo īpašumu speciālista, tūrisma attīstības un mārketinga speciālista profesijas un iepazina šīs profesijas galvenos darba pienākumus, prasības, darba vidi, specifiku, profesijas pieprasījumu darba tirgū un nepieciešamo izglītību. No Ēnu devējiem jaunieši saņēma ieteikumus, ko var jau sākt darīt šodien, lai nākotnē kļūtu par labu speciālistu.

Uz tikšanos nākamgad!

Lieldienu darbnīca Maļinovā