Augšdaugavas novada mazpulcēni Latvijas Mazpulku konferences dalībnieki

Izglītība

24. februārī Salaspilī, Latvijas Nacionālajā botāniskajā dārzā, notika Latvijas mazpulku ikgadējā konference “95 darbi Latvijai”.  To atklāja Latvijas mazpulku padomes priekšsēdētāja Linda Medne kopā ar mazpulcēnu padomi. Konferencē piedalījās arī Augšdaugavas novada mazpulki no  Biķerniekiem, Naujenes, Kalupes, Salienas un Špoģiem.

 Īpašs prieks, ka konferences dalībniekus bija ieradies sveikt Latvijas Zemkopības ministrs Armands Krauze, dalībniekus uzrunāja sadarbības partneri no SIA ”Ezerkauliņi”, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, Latvijas Agronomu biedrības, Latvijas Jauno zemnieku kluba, kā arī pārstāvji no Latvijas Skautu un gaidu organizācijas.

 Dalībnieki tika iepazīstināti ar Latvijas mazpulku prioritārajiem projektiem 2024. gadā. Ik gadus notiek mazpulku  sadarbība ar z/s “Ezerkauliņi” un SIA “Maxima Latvija”.  Šogad saimniecība mazpulcēniem piedāvā audzēt pētersīļu saknes, piedaloties eksperimenta vai biznesa projektā. Konferences gaitā mazpulcēni un mazpulku vadītāji strādāja dažādās darba grupās, kur apguva jaunas zināšanas un prasmes.

Mazpulku dalībniekiem bija iespēja darboties radošās grupās, uzzināt par Erasmus+ projekta iespējām Latvijā un Eiropā,
iepazīties ar Latvijas Mazpulku padomes darbību un iespēju pašiem iesaistīties dažādos projektos un iniciatīvās.

 Konferences ietvaros bija iespēja apmeklēt  pavisam nesen atklāto Vides izglītības centru “Botania”, kur divos stāvos izvietotajā ekspozīcijā ar virtuālās realitātes iekārtu palīdzību ikviens var iepazīt augu uzbūvi un daudzveidību. Jaunās tehnoloģijas augu iepazīšanu caur smaržām, skaņām un spēlēm padara par aizraujošu ceļojumu gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Pateicamies Augšdaugavas novada Interešu izglītības metodiķei Inesei Zuģickai par organizēto braucienu uz Latvijas mazpulku konferenci. Tas bija veiksmīgs un iedvesmojošs notikums, kas uzsvēra Mazpulku biedrības lomu un piedāvāja jaunas idejas un sadarbības iespējas attīstībai nākotnē.

Špoģu vidusskolas 755.Mazpulka vadītāja Ingrīda Kolosovska

Zivju resursus plānots papildināt ar līdakām un zandartiem