Augšdaugavas novada izglītības iestādes aicina pieteikties aizsardzības sacensībām

AKTUĀLI

26. aprīlī Zemessardzes 34. kājnieku bataljons rīko visaptverošas valsts aizsardzības sacensības “Dari pareizi un bez bailēm!”, kur aicinātas pieteikt savu dalību visas Daugavpils un Augšdaugavas novada izglītības iestādes.

Katru izglītības iestādi var pārstāvēt viena komanda sešu cilvēku sastāvā (jābūt vismaz 2 meitenēm) vecumā no 17 līdz 21 gadam. Izņēmuma gadījumi ir reorganizētas Daugavpils vidusskolas, kurām ir iespēja pieteikt divas komandas. Tāpat katrai komandai jābūt līdzi arī pārstāvim (mācību iestādes darbiniekam).

Sacensību mērķis iepazīstināt jauniešus ar visaptverošo valsts aizsardzību un trenēt rīcību krīzes situācijās, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, iepazīstināt ar Jaunsardzi, Zemessardzi, NBS, VP, VRS, VUGD un Latvijas Sarkano krustu, kā arī noskaidrot sportiskākās Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada mācību iestādes.

Sacensības būs gluži kā vesels piedzīvojums – būs jāpārvar dažādi šķēršļi ar tūrisma elementu palīdzību, būs iespēja apgūt pirmo medicīnisko palīdzību, pārbaudīt savu atjautību un spēku, metot mācību granātu vai šaujot ar pneimatiskajām šautenēm. Tāpat varēs noskaidrot, kāpēc lietas ir redzamas, un kā rīkoties krīzes situācijā. Priekšzināšanas dalībniekiem nav obligātas.

Pasākuma mērķis ir trenēt jauniešu fizisko slodzi, spējas rīkoties krīzes situācijās un arī veicināt izpratni par Visaptverošu valsts aizsardzību.

Komandas sacensībām jāpiesaka līdz 22. aprīlim (plkst. 10.00), aizpildot pieteikuma anketu elektroniski.

Latgales studenti un jaunieši ir  aicināti pieteikties diskusijai un mentoringam “Mans uzņēmējdarbības ceļš Latgalē”