Atstarotāju veidošanas darbnīca “Esmu redzams”

Kultūra

Latvijas valsts svētku priekšvakarā, 2022. gada 17. novembrī Naujenes tautas bibliotēkā notika atstarotāju veidošanas darbnīca “Esmu redzams”, kurā piedalījās bērni, jaunieši un viņu vecāki. Radošo darbnīcu vadīja NTB Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka.

Sākoties tumšajam ziemas laikam, mums katram ir jāpadomā par savu drošību uz ceļa un jāsarūpē atstarotājs. Ir jauki, kad atstarotājs ir pašu rokām gatavots un vēl jaukāk, kad tas ir kā vēl viena atzīšanas mīlestībā Latvijai.

Lielākā daļa darbnīcas dalībnieku izvēlējās veidot patriotisku atstarotāju ar bārkstīm. Sākumā uz pusi salocīto atstarojošā auduma sloksnīti sagrieza bārkstīs. Tad maliņā pielīmēja cilpiņu. Pēc tam darbnīcas dalībnieki sarullēja atstarotāju un salīmēja kopā, izrotājot atstarotāja augšējo daļu ar prievīti. Noslēgumā pie cilpiņas piestiprināja piekariņu. Daži izrotāja savus atstarotājus ar baltām, sarkanām un koka pērlītēm. Visiem sanāca izsmalcināti un burvīgi atstarotāji. Otrais patriotiskā atstarotāja veids bija taisnstūrains atstarotājs ar prievīti pa vidu. Arī šīs dizains iepatikās darbnīcas apmeklētājiem sava lakoniskuma un elegances dēļ.

Tagad mūsu jaunie patrioti un grāmatu draugi varēs bez bailēm doties ceļā jebkurā dienas laikā!

Rakstu sagatavoja DU studente NTB praktikante Anita Kardele

Medumos radoši nosvinēti valsts svētki