Atpūtas vietā “Visķezers” tagad pieejama jaunā viesu māja

AKTUĀLI

Atpūtas vieta “Višķezers” saviem apmeklētājiem vēl šosezon piedāvās jaunās viesu mājas pakalpojumus, kas nupat nodota ekspluatācijā. Celtniecības darbus kopš pērnā gada septembra veica SIA “Defia”.

Atpūtas vietas “Višķezers” īpašniece Inese Jākobsone Daugavpils novadā ir iebraucēja, kura jau 16 gadus dzīvo un strādā Višķu pagastā. Sapnis par mazu lauku viesnīcu tika lolots jau sen un tagad – arī piepildījies.

Jaunā viesu māja tagad apmeklētājiem būs pieejama ilgāk kā katru gadu, arī aukstajos rudens un ziemas mēnešos. Ēkas otrajā stāvā atrodas 4 komfortabli numuriņi, kuros varēs izmitināt līdz 12 cilvēkiem, savukārt pirmajā stāvā – banketu zāle.

“Mēs arī apsveram iespēju, ka varētu jaunajā viesu mājas banketu zālē pasniegt brokastis un vakariņas atpūtas vietas apmeklētājiem. Līdz šim šāda iespēja nav bijusi. Tikai tad, kad bija pieprasījums uz banketiem, piedāvājām arī ēdināšanu. Savukārt tagad ne tikai vasaras mēnešos, bet arī ziemā mēs varēsim uzņemt dažādu svinību viesus, jo pirts banketu zāle ir neliela un ietilpina vien 15 personas. Te varēs svinēties ap 30-40 cilvēkiem.  Varēsim rīkot jubilejas, ka arī klāt galdus citiem svētkiem un pasākumiem”, stāsta I. Jākobsone.

Ar mērķi pagarināt tūrisma sezonu “Višķezers” apmeklētājiem, 2017. gadā tapa viesu mājas pārbūves projekts, kas 2018. gadā tika apstiprināts, iegūstot finansējumu no Lauku attīstības LEADER programmas. Inese Jākobsone stāsta, ka celtniecības darbi izmaksāja teju 110 000 eiro. Sadārdzinoties projekta izmaksām, tika pieņemts lēmums ņemt kredītu, lai nodrošinātu trūkstošo finansējumu.

Atpūtas vieta “Višķezers” atrodas bijušajā pilskalnā, kura pakājē - Višķu ezers ar saviem paugurainajiem krastiem. Viesu atpūtai tiek piedāvāti izbraucieni ar laivām, katamarāniem un velosipēdiem. Ir iekopta vieta peldēšanai un sporta laukums.

Vasaras sezonā var izmantot četras mājiņas - karavānas, kā arī nojumi 100 kvm platībā lielākām svinībām. Teritorijā tiek nodrošinātas arī telts vietas.

Ziemas aukstumos apmeklētājiem tiek piedāvāta pirts māja un banketu zāle, kas ietilpina līdz 15 cilvēkiem. Savukārt ēkas otrajā stāvā tiek piedāvātas nakšņošanas iespējas.

Inese stāsta, ka sezonas laikā “Višķezeru” apmeklē ap 3 000 apmeklētāju, savukārt tagad, pateicoties jaunuzbūvētajai viesu mājai, to skaits būs lielāks arī, vasaras sezonai noslēdzoties. Māja tiks apkurināta, tādēļ tā būs pieejama apmeklētājiem arī, kad laukā būs auksti un karavānās vairs palikt nebūs iespējams. Inese ir gandarīta, ka atpūtas vieta “Višķezers” no apmeklētāju puses ir novērtēta ar 9 ballēm. “Višķezeru” iemīļojuši arī ārzemnieki, piemēram, nesen ciemojušies viesi no Vācijas un Luksemburgas.

“Višķezerā” saimnieko visa saime, tādēļ darba te nekad netrūkst. Nākotnes plānos ir viesu mājas apkārtējās teritorijas labiekārtošana un, protams, darbi, kas veicami, lai ik sezonu “Višķezers” apmeklētāji justos mājīgi.

FOTOGALERIJA

Demenē pagasta svētku ietvaros aizvadīti šī gada garšīgākie svētki – „Medus un siera svētki”