Atklāta izstāde “Brīvības spēks” Ilūkstes pilsētas bibliotēkā

Ilūkste

11. aprīlī Ilūkstes pilsētas centrālās bibliotēkas lasītavā tika atklāta ilūkstietes Ilonas Linartes-Ružas gleznu izstāde ”Brīvības spēks“. Atklājot izstādi, māksliniece uz jautājumu, kāds ir viņas brīvības spēks, atbildēja “Mani darbi tekstilmākslā un glezniecībā ir brīvības dota mirkļa esība, pozitīvās emocijas, ar kurām dalīties, ļaujot skatītājam sajust savas tā brīža izjūtas”. Izstādē aplūkojamie darbi ir tapuši gan ilgākā laika posmā, gan ir arī šogad uzgleznotie. Māksliniece pārsvarā glezno dabas skatus, ainavas. Gleznas ir mierīgos, pasteļveidīgos toņos. Ilona Linarte–Ruža mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tekstilmākslas nodaļā (1977-1981). Studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā (1981-1986), saņēmusi Humanitāro zinātņu maģistra grādu Vizuāli plastiskajā mākslā (2003). No 2014. gada septembra Ilona vada Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolu, no 2015. gada paralēli darbojas Ilūkstes Mākslas studijā. Darbošanās Mākslas studijā ir viņas priekam, relaksācijai. Paldies māksliniecei par sadarbību!  

Izstādi Ilūkstes pilsētas centrālajā bibliotēkā varēs skatīt līdz 11. maijam.

Ilūkstes pilsētas bibliotēkas vadītāja Ināra Valpētere

Dziesma vieno Eglaines Lašu baznīcā