Artūrs Kārkliņš no Vaidavas copes atgriežas ar uzvaru

AKTUĀLI

Valmieras rajona Vaidavas pagastā notika ikgadējās makšķerēšanas sacensības, kurās piedalījās novadnieks Artūrs Kārkliņš no Līksnas pagasta. Artūrs pastāstīja, ka šajās sacensībās piedalās jau trešo gadu pēc kārtas. Lai arī šogad pamakšķerēt neizdevās tik bieži, Artūrs savus spēkus pierādīja, izzvejojot vislielāko un smagāko lomu un aizstāvot veiksmīgākā makšķernieka titulu.

Vaidavas ezers atrodas īpaši aizsargājamā "Natura 2000" teritorijā Gaujas nacionālajā parkā. Vidējais dziļums ir 5.3 metri, bet maksimālais dziļums - 9.0 metri. Vaidavas ezerā mīt līdaka, asaris, rauda, plaudis, karūsa, līnis, zandarts, kā arī plicis.

Šogad dalībnieku skaits nebija tik kupls kā pērn, kopā 26, taču sacensības ir iemīļotas makšķerēt mīļotāju aprindās, jo te ir atļauts makšķerēt ar visiem atļautajiem veidiem – spiningu, grunteni, pludiņmakšķeri u.c.

Artūrs Kārkliņš stāsta, ka bija izvēlējies zvejot ar pludiņmakšķeri, 5 stundu laikā nozvejojot 5 kg smagu lomu: “Ja pagājušajā gadā bija daudz līņu, tad šogad sanāca nozvejot tikai vienu, arī brekšu nebija daudz. Es biju izvēlējies vilkt tieši mazās zivis, apmēram izskaitot, cik stundas laikā varēšu noķert. Savukārt tiem, kas ķēra ar spiningu, šogad gan nepaveicās. Viss atkarīgs no taktikas izvēles. Daudz izzvejoju ruduļus, kas bija salīdzinoši smagas, tad breksēnus, raudas un vīķes”, tā A. Kārkliņš.

Nākamajā dienā notika skrējiens apkārt Vaidavas ezeram, kurā Artūrs izcīnīja 6. vietu.

Notika Pašvaldības nolikuma izstrādes darba grupa