Ar “Skolas somu” uz Rēzekni

Izglītība

Vaboles pamatskolas 5. - 9. klašu skolēni sniegotajā 14. decembra dienā projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros devās uz Rēzekni. Kā pirmo skolēni apmeklēja Latgales vēstniecību “Gors”, lai tuvāk iepazītos ar Austrumlatvijas koncertzāli, tās arhitektūras īpatnībām, akustisko nodrošinājumu un pasākumu daudzveidību. Paldies gidei par aizraujošo stāstījumu! Tāpat skolēniem bija iespēja noskatīties piedzīvojumu filmu “Ēriks Akmenssirds”. Tā ir filma par tik aktuālām vērtībām - ģimeni, draudzību un uzticību.

Tālāk skolēni devās uz Latgales Kultūrvēstures muzeju un noklausījās stāstījumu par ekspozīciju latgaliski, iepazinās ar vēstures faktiem, izciliem un Latgalei nozīmīgiem cilvēkiem, ar mākslas darbiem un amatnieku izstrādājumiem, ar interesi izpētīja virtuālo ceļu no māla rašanās līdz gatavam izstrādājumam.

Iepazīstot savu novadu un apzinot tā vērtības, mēs veidojam savu latgalisko identitāti, veidojam priekšstatus par tradīcijām, vēsturi un kultūru, paplašinot savu redzesloku un daudzpusīgi attīstot savu personību.

Bijušajā mazuta glabātavā Višķos darbi tuvojas noslēgumam