Ar “Skolas somu” Pļavas muzejā

Izglītība

Vaboles vidusskolas 5.-7. klašu skolēni devās pavasara ekskursijā uz Pļavas muzeju Kaldabruņā. Muzejs atrodas ēkā ar senu vēsturi, jo pirms 120 gadiem tur tika ierīkota skola, bet tagad tur darbojas Pļavas muzeja viesmīlīgās darbinieces. Skolēni ar interesi apskatīja muzeja eksponātus un klausījās par to, kā mūsu Latvijas dabas pērles - augi- ir bijuši nozīmīgi gan kultūrā, gan mākslā. Viens no interesantākajiem muzeja eksponātiem bija austa josta - kalendārs, kurā ieaustas nozīmīgāko latviešu svētku zīmes, kas mijas ar darba dienu zīmēm. Aizraujošu stāstījumu skolēni dzirdēja no mākslinieces, kas darbojas ar stiklu, visu mākslas darbos un rotās ir pļavas motīvs, kas padara tās īpaši skaistas un unikālas. Muzejnodarbība noslēdzās ar radošo mākslas darbnīcu, kur skolēni savus gūtos iespaidus dažādās tehnikās attēloja uz koka magnētiņiem, kas vēl ilgi atgādinās par skaisto ekskursiju.

Kristīne Kucina, dir.vietn.audzin.jomā

Pavadi dienu Medumos!