Ar skolas somu Naujenē!

Izglītība

21.oktobrī Vaboles vidusskolas 5., 6., 7. klases skolēni devās uz Naujenes novadpētniecības muzeju, kur iepazinās ar ekspozīcijām - novadnieces V.Zeiles dzīvi un daiļradi  “Latgales parīziete Valentīna Zeile” un mākslas priekšmetu krājumu “Valentīnas Zeiles darbnīca”, izstādi “Dzīve Višķu miestā”, Lielo Augšdaugavas musturdeķi, dabas ekspozīciju “SirdsDaugava”, vēstures ekspozīciju „Poļu kultūras mantojums Daugavpils novadā” un  etnogrāfijas ekspozīciju „Turīga zemnieka istaba”.

Turpinot viesoties Naujenes pagastā skolēni apmeklēja Dinaburgas pils maketu un vēsturiskās pils mūrus. Skolēni mēģināja iztēloties, kā princese augstajā Dinaburgas pilī  vēroja bruņinieku zobenu cīņas Bruņinieku laukumā. Skaistā dabas taka priecēja ar īsti rudenīgām ainavām, burbuļojošais strautiņš izlocīdamies līkumu līkumiem ietecēja Likteņupē Daugavā. Skolēni priecīgi izbaudīja skaisto Daugavas ainavu uz imitēta kuģa  un uz skatu tornī. Vēstures un dabas iepazīšana skolēnos rosināja labu apetīti piknikā pie upes.

Izzinot Augšdaugavas novada vēsturi un kultūru, skolēni apmeklēja Slutišķu sādžu, kur gida pavadībā iepazinās ar ekspozīcijām „Slutišķu vecticībnieku lauku sētā”, „Vecticībnieku dzīvojamā māja”, „Zirgvilkmes darbarīki Daugavpils novadā” un nesen atklāto sētu “Upāni”. Mūsdienās Slutišķi ir Īpaši aizsargājamās dabas teritorijas “Augšdaugava” sastāvdaļa. Teritorija ir  iekļauta UNESCO Latvijas nacionālajā sarakstā.

Vēstures un kultūras izpratne stingri notur katru no mums vēstures lielajā ritenī. Vaboles vidusskolas skolēni savā mācību ekskursijā pārliecinājās - bez pagātnes nav nākotnes! Veidosim vēsturi kopā!

Ingrīda Litiņa, Vaboles vidusskolas 5.klases audzinātāja

Daugavpils Inovāciju centrs viesojās Lāču pamatskolā