Daugavpils Inovāciju centrs viesojās Lāču pamatskolā

Izglītība

20. oktobrī Lāču pamatskolā ciemojās Daugavpils Inovācijas centra komanda. Inovācijas centra izglītības speciālisti novadīja STEM jomas izglītojošās nodarbības 1.-2.klasei un 5.-6. klasei.

       1.-2. klases skolēniem bija organizētas divas nodarbības “Roboti” un “Magnēti”.  Nodarbībā “Roboti” skolēniem bija iespēja iepazīties ar  programmēšanas pamatiem kopā ar robotu Photonu. Kāds bija skolēnu pārsteigums, ka robots Photons nav tikai rotaļlieta, kā liekas no pirmā skatiena! Tas ir aprīkots ar 10 dažādiem sensoriem, kas robotam ļauj mijiedarboties ar apkārtējo vidi. Piemēram, Photons prot reaģēt uz skolēnu pieskārienu, gaismu, šķēršļiem un skaņām. Pirmās un otrās klases skolēni ar Inovācijas centra speciālista palīdzību programmēja, plānoja uzdevumus, kurus robots labprāt izpildīja. Šīs nodarbības bija aizraujošas, izglītojošas un radīja  pozitīvas emocijas.

    Otrajā nodarbībā “Magnēti” pirmklasnieki un otrklasnieki veica dažādus interesantus eksperimentus ar magnētiem. Kopā ar pedagogu viņi kļuva par supervaroņiem, pie kuriem pievilkās papīra saspraudes. Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja atrast dārgumus ar magnēta palīdzību un vēlreiz noskaidrot ar ko magnēti “draudzējas”, bet ar ko nē. 

     5.-6. klases skolēni pilnveidoja savas prasmes un padziļināja savas zināšanas divās izzinošās nodarbībās: “Roboti” un “Zemestrīces”.

    Sākumskolas skolēni tikai iepazinās ar programmēšanas pamatiem, bet 5.-6. klases skolēni jau varēja parādīt mūsu viesiem savas zināšanas šajā jomā. Skolēni no piektās un sestās klases pārliecināti un veiksmīgi darbojās ar robotu Photonu programmējot to. Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja pilnveidot savas prasmes, strādāt pāros un attīstīt loģisko domāšanu.

  “Zemestrīces” nodarbībā skolēniem bija iespēja uzzināt kā rodas zemestrīces. Inovācijas centra speciālisti ar eksperimentu palīdzību parādīja skolēniem, kas notiek ar ēkām zemestrīces laikā. Piektās un sestās klases skolēniem  bija iespēja uzbūvēt savu māju, kura izturēs zemestrīci.    Daugavpils Inovācijas centra speciālisti vēlreiz pierādīja mūsu skolēniem, ka STEM jomas priekšmetu pētīšana un mācīšanās ir ļoti aizraujošs, interesants process.  Paldies Daugavpils Inovācijas centra komandai!

Lāču pamatskolas vietniece audzināšanas jomā Jūlija Semjonova

Karjeras nedēļa Lāču pamatskolā