Ar Skolas somu Kalupes pamatskolas skolēni izzinoši izglītojošās aktivitātēs Rīgā

Izglītība

Šī gada 10. maijā Kalupes pamatskolas 7. - 9. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu projekta ‘’Skolas soma’’ ietvaros. Brauciena mērķis bija izzinoša ekskursija pa Lielās Ģildes koncertzāli, LNSO dejas izrāde jauniešiem ‘’Tīklā” un  Laimas Šokolādes muzeja izzināšana.

 Latvijas Nacionālā Simfoniskā Orķestra mājvietā,  Lielajā Ģildē,  skolēnus sagaidīja ekskursijas vadītāja, LNSO vijolniece. Viņa iepazīstināja ar orķestra darbu ikdienā, iesaistīja interesantā viktorīnā par mūzikas instrumentu nosaukumiem, to atšķirībām un izmantošanas veidiem, kā arī atklāja, kā un kur tiek uzglabāti orķestra galvenie “darba rīki”. Pēc izzinošās ekskursijas skolēni devās uz Lielās ģildes koncertzāli, kurā  notika dejas izrāde ‘’Tīklā”. Jau pats izrādes nosaukums atklāja tās galveno domu – parādīt jauniešiem atkarību negatīvo pusi un to graujošo ietekmi uz jauniešu intelektuālajām spējām un attiecībām ģimenē. Domas par izrādi tomēr dalījās – daļa skolēnu uzskatīja, ka pārāk liela loma bija tieši negatīvam, nevis pozitīvam piemēram. Uzveduma muzikālajā  pavadījumā skanēja čells, digitālās klavieres, marimba, tos bagātinot ar dažādiem skaņu efektiem.

Pēc izrādes skolēni devās uz Laimas Šokolādes muzeju, kur viņus sagaidīja gids ar saldu pārsteigumu - konfektēm un karsto šokolādes dzērienu. Muzejā uzskatāmi varēja aplūkot veiksmīgas un ilgtspējīgas biznesa idejas pārtapšanu realitātē, izvērtēt tās attīstības posmus, veiksmes un neveiksmes. Interesanti bija arī uzzināt leģendāro konfekšu recepšu rašanos un ražošanas īpatnības.

Latvijas Skolas soma bija arī šoreiz pavērusi plašāk savu radošo bagātību krātuvi, jo tā katram skolniekam deva iespēju pārdomāt svarīgākās dzīves vērtības un iegūt jaunu, interesantu informāciju, bagātinot savas zināšanas un paplašinot redzesloku.

Skolotāja Māra Leleva

Sventes vidusskolas sākumskolas klases Latvijas skolas somas ietvaros viesojās Aglonā