Sventes vidusskolas sākumskolas klases Latvijas skolas somas ietvaros viesojās Aglonā

Izglītība

Otrdienas, 14. maija rītā, Sventes vidusskolas 1.- 4. klases skolēni ar smaidu uz lūpām nedaudz satraukti spožas saules pavadībā uzsāka ceļu uz Aglonu. Bērniem bija liels prieks ieraudzīt vareno un iespaidīgo Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas baziliku. Daudzi tomēr atzinās, ka ir bijuši šeit vasaras laikā, bet iekšā bazilikā nav bijuši, jo vienmēr ir ļoti daudz cilvēku. Bet mūsu brauciena laikā bez cilvēku pūļiem apmeklējām Aglonas Dievmātes svētbildi, kā arī uz īsu brīdi izbaudījām baznīcas mieru, klusumu un bijību. Ekskursijas laikā apmeklējām Kristus Karaļa kalnu. Raitā solī izbaudījām, kādus neiedomājamus darbus var veikt no koka un cik liels un dižens tas var būt.

Nākamā pieturvieta Aglonā bija Maizes muzejs. Sirsnīgi un mīļi mēs tikām sagaidīti un iesaistīti dažādos izzināšanas procesos. Šķita tik vienkārši, bet nemaz tā nebija, kad nācās pielikt savu rociņu maizes kukulīša veidošanā. Bērni ar interesi vēroja, klausījās un darbojās maizes gatavošanas procesā. Nogaršoja rudzu un kviešu graudus. Mācījās atšķirt, kāda maizīte top no kviešu, bet kāda no rudzu graudiem. Kamēr bērnu veidotie maizes kukulīši gozējās cepeškrāsnī, tikmēr visi dalībnieki tika cienāti ar rudzu maizīti, no sākuma to izsmaržojot un tikai tad liekot mutē. Kamēr tika baudīts dažādu ziedu medus, aromātiskā augu tēja, ābolu pīrāgs, istabā tika ienesti grozi ar siltu, aromātisku rudzu maizīti. Izzinoša, aizraujoša bija šī tikšanās!

No Aglonas nevar aizbraukt, kamēr nav apciemoti brieži.  Aglonas Briežu dārza saimniece pastāstīja par dambriežu ragu nozīmi, dzīvnieku dzīvi, bet pats aizraujošākais bija dzīvnieku barošana. Šajā procesā iesaistījās visi bērni, dodot gan saimnieces sagādātos briežu našķus, gan bērnu tikko plūkto zāli.

Piedzīvojumu pilna diena skolēnu dzīvē tika pavadīta Aglonā!

Svētki māmiņām Ilūkstes bērnudārzā