Ar skanīgām balsīm lielījās folkloras kopu sadziedāšanās pasākuma “Atvasara Juzefovā” dalībnieki

AKTUĀLI

17. septembrī Naujenes pagastā nu jau sesto reizi notika folkloras kopu sadziedāšanās pasākums “Atvasara Juzefovā”. Gadu gaitā šis pasākums ir kļuvis par nozīmīgu notikumu, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību un citas tautas kultūras vai mākslas izpausmes formas. Šī gada tēma bija “Daugavas apdziedāšana”. Pasākuma gaitā ar savām skanīgajām balsīm un melodijām, raito soli, interesantajiem stāstījumiem un bagātīgo dziesmu krājumu dalībnieki mēģināja “izsmelt” Daugavu.

Šogad pasākumā tika pārstāvēti trīs Latgales novadi. Pasākumā piedalījās Daugavpils novada kolektīvi – Daugavpils novada kultūras centra folkloras kopa “Dyrbyni” (vadītāja Anna Briška), Dubnas pagasta folkloras kopa “Atzola” (vadītāja Marija Umbraško), Vaboles pagasta etnogrāfiskais ansamblis “Vabaļis” (vadītāja Iveta Skrinda), Naujenes Kultūras centra folkloras kopa “Rūžeņa” (vadītāja Inga Zeile), Aglonas novada Aglonas Kultūras centra folkloras kopa “Olūteņš” (vadītāja Marta Bicāne) un Preiļu novada Saunas pagasta etnogrāfiskais ansamblis “Naktineica” (vadītāja Anita Fedotova).

Klātesošajiem bija iespēja arī aktīvi darboties radošajās darbnīcās. Kopā ar Amatu meistaru Valdi Grebežu varēja veidot māla zivtiņu svilpauniekus, bērniem bija iespēja piedalīties burbuļu zīmēšanas darbnīcā, kā arī kopā ar rokdarbnieci Lidiju Viguli ieadīt savu radošumu Lielajā Augšdaugavas musturdeķī. Kā jau katrā lauku sētā pieklājas, neiztika arī bez bagātīgi klāta galda, pasākuma dalībnieki, gan dižojās ar saviem cienastiem, gan mielojās ar citu vestajiem gardumiem. Tika baudīta arī “Juzefovas atvasaras īpašā zivju zupa”.

Par laimi “izsmelt” Daugavu neizdevās, bet tas pierāda tikai to, ka latvieši ir ļoti bagāta tauta, jo mums ir savākts grandiozs folkloras materiāls, kura neapšaubāmi pietiks vairākām tikšanās reizēm un kopīgai muzicēšanai folkloras sadziedāšanās pasākumā “Atvasara Juzefovā”.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja: Aiga Krute

Medumu pagastā veikti ceļu posmu atjaunošanas darbi