Ar programmu “Latvijas skolas soma” – Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā

Izglītība

Programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolas 10.a klases skolēni apmeklēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.

Skolēni apskatīja pastāvīgo ekspozīciju "Marks Rotko. Dzīve un māksla", Marka Rotko oriģināldarbu izstādi, kā arī iepazinās ar mākslinieka biogrāfiju un dažādiem daiļrades periodiem.

Skolēniem bija iespēja apskatīt Džona Hoilenda darbus, kas ir ticis dēvēts par “Eiropas atbildi Markam Rotko”. Skolēni iepazina vietējo Latgales mākslinieku darbus: I.Linardes, I.Folkmaņa, S.Bogdanovičas u.c.

Savukārt P.Skovrona veidotās “Interferences” pievērsa skolēnu uzmanību tādiem mākslinieciskās izteiksmes pamatlīdzekļiem kā līnijas, plaknes, krāsu un tekstūru kontrasts.

Noslēgumā mākslas centra gids audzēkņiem pastāstīja Cietokšņa vēsturisko objektu novietojumu un notikumus tajos gadsimtu laikā, kas deva skolēniem iespēju ne tikai atkārtot vēstures zināšanas, bet arī vēlēšanos tās papildināt.

Skolēni ekskursiju vērtēja ļoti atzinīgi, jo ieguva kvalitatīvu, daudzpusīgu informāciju, ko varēs izmantot mācību procesā.

10.a klases audzinātāja Lonija Pupiņa

Sporta diena Vaboles vidusskolā