Ar Latgales tūrisma piedāvājumu tika iepazīstināti Somijas tūristi

Tūrisms

Ar dalību starptautiskajā tūrisma izstādē “Matka Nordic Travel Fair 2017” Somijas galvaspilsētā Helsinkos 19. – 22. janvārī Latvijas nacionālajā stendā tika pārstāvēts Latgales reģiona tūrisma piedāvājums. Par tūrisma iespējām Latgalē Somijas tūristiem stāstīja Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA” tūrisma organizatore Diāna Timošenko un Līvānu Mākslas un amatniecības centra kultūras tūrisma organizatore Sanita Pinupe.
Interesenti, kas apmeklēja Latvijas nacionālo stendu,  galvenokārt ir apmeklējuši Rīgu un Jūrmalu, bet reģioni, tostarp arī Latgale, joprojām maz izzināti. Apmeklētāju vidū bija ceļotāji, kas plāno braucienus uz Latgali un interesējās par atsevišķu vietu, lielākoties, Daugavpils tūrisma produktiem. Viens no intereses iemesliem, nenoliedzami,  ir Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, kura vārds somiem nav svešs.
Visbiežāk izstādes apmeklētāji interesējās par dabas tūrismu, kulināro mantojumu un amatniecību. Potenciālajiem tūristiem imponēja tas fakts, ka Latgales reģions ir ļoti bagāts ar dabas resursiem un atpūta laukos ir ekonomiski izdevīgāka nekā atpūta Somijā, līdz ar to interesenti ļoti iedziļinājās Rāznas nacionālā parka un aizsargājamo ainavu apvidus “Augšdaugava” piedāvājumā.
Ceļotājus patīkami pārsteidza tas, ka Latgale ir iekļauta Eiropas kulinārā mantojuma tīklā, piedāvā nogaršot vietējos ēdienus, kā arī tas, ka Latgalē var iepazīt vietējos arodus, arī pašiem piedaloties meistardarbnīcās. Interesentu uzmanības lokā arī bija jautājumi par to,  cik viegli ir sasniedzams  galamērķis - aptuvens attālums no galvaspilsētas, un kāda ir autoceļu seguma kvalitāte un kemperu un atpūtas vietu pieejamība.

“Matka Nordic Travel Fair 2017” ir viena no nozīmīgākajām starptautiskajām tūrisma izstādēm ziemeļvalstīs, kuru šogad apmeklēja 71 000 interesentu. Latgales reģiona dalība izstādē tika organizēta ar LIAA, Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Latgales pašvaldību un Latgales Tūrisma asociācijas "Ezerzeme" atbalstu. Līguma numurs SKV-TL-2016/29.

Informācija:
Latgales Tūrisma asociācijas "Ezerzeme"
liga.kondrate@inbox.lv
Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi piedalījās konkursā