Apsveikti Ziemassvētku atklātņu konkursa uzvarētāji

AKTUĀLI

7. decembrī Daugavpils novada domē tika izvērtēti bērnu zīmējumi Ziemassvētku apsveikumu veidošanai.

Daugavpils novada domes Lietu pārvaldes informācijas un sabiedrisko attiecību daļa, sadarbībā ar novada vizuālās mākslas skolotāju metodisko apvienību, jau piekto gadu pēc kārtas organizēja Ziemassvētku atklātņu konkursu. Konkursa galvenais mērķis ir rosināt skolēnus apzināt Ziemassvētku un Jaunā gada tradīcijas un pilnveidot prasmi saskatīt dabas pārvērtības ziemā, kā arī rast skolēniem iespēju kļūt par apsveikuma atklātnes zīmējumu autoriem.

Konkursanti varēja izvēlēties vienu no četrām piedāvātajām tēmām: “Eņģeļu dziesmas”, “Ziemassvētki baznīcā”, “Ziemassvētku pastkarte” un “Uzsniga sniedziņš balts”.

Konkurss norisinājās divās kārtās. Konkursa dalībnieki veidoja vizuālās mākslas darbus glezniecības vai grafikas tehnikā uz A4 formāta lapas. Konkursā piedalījās novada skolu audzēkņi no 8 izglītības iestādēm. 1. konkursa kārta notika izglītības iestādēs, savukārt 2. kārtai no skolām virzīti 16 autoru darbi.

Par Ziemassvētku apsveikumu autoriem pēc žūrijas vērtējuma izvēlēti trīs labākie. Rezultātā priekšroka tika dota Vaboles vidusskolas 5. klases skolniekam Elmāram Baikam un darbam ar nosaukumu “Ziemas nakts burvība”, Silenes pamatskolas 1. klases skolniekam Dainim Rivdiķim un darbam ar nosaukumu “Ziemas ainava” un Kalupes pamatskolas 4. klases skolniecei Valērijai Laskinai un darbam ar nosaukumu “Ziemassvētki baznīcā”. Savukārt žūrijas simpātijas balvu iegūs Evelīna Kursīte no Silenes pamatskolas 5. klases par darbu ar nosaukumu “Eņģeļu dvēseles skaņas”.

Visi bērni atzina, ka ļoti gaida Ziemassvētkus un, protams, arī dāvanas. Katram no viņiem ir savs sapnis un brīnums, kuriem viņi patiesi tic. Skolēni pastāstīja, ka katrā ģimenē gada gaidītākajiem svētkiem gatavojas jo īpaši – pušķojot mājas un eglīti, rakstot vēstuli Ziemassvētku vecītim un gaidot baltu sniegu aiz loga un pagalmā. Visi bērni kā viens atzina, ka viņiem ļoti patīk zīmēt arī ikdienā, neskatoties uz jebkādiem konkursiem. Par katru no darbiem tika padomāts kopā ar skolotājiem – rūpīgi izvēlēta zīmējuma tematika un vizuālais noformējums.

Valērijas darbs tiks izmantots Ziemassvētku atklātņu veidošanai sūtīšanai pa pastu, Daiņa zīmējums būs apskatāms pašvaldības mājas lapā www.daugavpilsnovads.lv, kā arī sociālajos tīklos, savukārt Elmāra “Ziemas nakts burvība” nu jau priecē izdevuma “Daugavpils novada vēstis” lasītājus.

Pateicības par piedalīšanos konkursā saņēma: Laucesas pamatskolas 4. klases skolniece Veronika Formakova, Zemgales vidusskolas 2. klases skolniece Ērika Voitkeviča, Naujenes pamatskolas 2. klases skolnieks Artjoms Golubs, Kalupes pamatskolas 3. klases skolniece Kristiāna Gadzāne, Vaboles vidusskolas 5. klases skolnieks Kristers Gronskis, Zemgales vidusskolas 6. klases skolniece Tatjana Griņeviča, Salienas vidusskolas 4. klases skolniece Karina Stikute, Salienas vidusskolas 2. klases skolniece Evelīna Aļošina, Sventes vidusskolas 4. klases skolniece Megija Eisāne, Laucesas pamatskolas 6. klases skolniece Anna Macuka, Naujenes pamatskolas 5. klases skolniece Meldra Kokina, Sventes vidusskolas 2. klases skolniece Anastasija Krivašejeva.

Visiem bērniem pateicamies par oriģināliem un rūpīgiem darbiem, skolotājām – par profesionalitāti un palīdzību. Visi konkursa dalībnieki tika apbalvoti ar Pateicībām un nelielām saldām dāvanām.

Skrindu dzimtas muzejs aicinās jaunās telpās