Apstiprināts 2018. gada novada nozīmes pasākumu plāns

AKTUĀLI

Kārtējā Daugavpils novada domes sēdē tika apstiprināts 2018. gada novada nozīmes pasākumu plāns, kā arī pasākumu ieņēmumu un izdevumu iekļaušana nākamā gada budžetā. Plānā iekļauti 63 pasākumi sportā, kultūrā, izglītībā un citās sfērās, tāpat plānā ietverti četri konkursi un Daugavpils novada komandu dalība Latvijas čempionātos dažādos sporta veidos.

No vērienīgākajiem pasākumiem atzīmējama Daugavpils novada Ģimeņu diena “Savij ap mani gadus” (13. aprīlī), Vasarsvētku Sadancis Vabolē (19. maijā), Starptautiskais Tautas mākslas festivāls “Augšdaugava” (20. maijā), Daugavpils novada skolēnu jaunrades festivāls “Svētku prieks” Višķu estrādē (2. jūnijā), Līgo svētki Višķu estrādē (23. jūnijā), Daugavpils novada iedzīvotāju Vasaras sporta spēles (14. jūlijā), Jaunās latgaliešu mūzikas festivāls ““Muzykys skrytuļs” (14.-15.jūlijā), Daugavpils novada mednieku saiets Ambeļos (28. jūlijā), Daugavpils novada Grāmatu svētki Demenē (24. augustā), Daugavpils novada dienas un festivāls “Latvijas Goda aplis” (22. septembrī) u.c.

Virkne pasākumu veltīti Latvijas simtgades pasākumiem, kas īpaši tiks atzīmēti pagastu svētkos, kā arī  LR proklamēšanas 100. gadadienai veltītajā svinīgajā sarīkojumā un koncertā 16. un 18. novembrī Daugavpils novada kultūras centrā "Vārpa".  Daugavpils novada kolektīvi rūpīgi gatavojas arī dalībai Starptautiskajam  folkloras festivālam  "Baltica 2018" (16. - 21.jūnijs) un XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem (30.jūnijs -  8.jūlijs).

Kopumā pasākumu izmaksas prognozējas 138 514 eiro apmērā, no kuriem 120 044 eiro tiks segti no pašvaldības budžeti. Konkursu organizēšana izmaksās 9628 eiro, savukārt sporta komandu dalības nodrošināšana Latvijas čempionātos – 17 653 eiro.

Foto - Līga Vaidere

Daugavpils novada seniori tiekas Jaungada sarīkojumā